Csodát tett a Los Angeles

2014.06.02. 09:12

toffoli.jpgA mindent eldöntő, hetedik meccsen, nem mellékesen Chicagóban nyert hosszabbításban a Los Angeles, így nyugatról a Kings jutott a szerdán kezdődő döntőbe. A kaliforniai csapat 2012 után játszhat megint a Stanleyért, nem is érdemtelenül. Érdekes, fordulatos meccs volt a hetedik. Az első harmadban a Kings lőtt kapura, mégis a Blackhawks vezetett 3-2-re, Brandon Saad és Jonathan Toews góljaival már a 9. percben 2-0 volt a hazaiaknak. A második harmadban megfordult a kép, a Chicago 16-4-re nyerte a kapura lövéseket és mégis abból a négy vendégkísérletből az egyik gól lett, Tyler Toffoli egyenlített, majd a duplázó Patrick Sharp is jutotta előnyhöz megint a bajnokot. A harmadik harmad kiegyenlített játékot hozott, majd Anze Kopitar 19. gólpasszából Marian Gaborik a 12. gólját szerezte. Nem kellett sokat várni a mindent eldöntő gólra sem, Alec Martinez lett a hős, negyedik gólját ütötte, korábbi három playoffja során még sosem volt ilyen eredményes.

A Kings az NHL történetének első csapata, amely 21 meccsel, háromszor is hetediket játszva jutott el a döntőig. Így az is eldőlt, hogy 1998 óta megint nem lesz címvédés. Szerdán Los Angeles–New York Rangers meccsel kezdődik az év legfontosabb sorozata. A döntő előtt a statisztikák éllovasai között óriási a Los Angeles-i fölény. Anze Kopitar (24) a pontlistát, és a gólpasszlistát (19) vezeti. A góllövő listán Marian Gaborik (12) az első, a plusz/mínusz listán pedig Justin Williams (+11). Egyedül a kapsu rangsor élén találunk New York-it, a győzelmek és a védéshatékonyságok tekintetében Henrik Lundqvist a legjobb jelenleg.