Jordan Staal a lábát törte

2014.09.24. 09:31

jordanstaal.jpgSzomorúan ért véget a Carolina Buffalo elleni előszezon meccse. Nem elég, hogy a Hurricanes 2-0-ra kikapott, jó időre elveszítette az egyik legjobban védekező csatárát. A meccs harmadik harmadában Jordan Staal olyan szerencsétlenül ütközött Josh George-dzsal, hogy eltörte a lábát. Azt egyelőre még nem lehet tudni, mikor térhet vissza a Pittsburgh-gel 2009-ben Stanleyt nyerő támadó. Ezzel a meccsel együtt négy olyan volt, amelyiken az egyik csapat nullázott. A Columbus a Pittsburgh-öt, A Toronto a Philadelphiát, az Arizona pedig Justin Hodgman két góljával az Anaheimmel szemben ért el shutoutot. Érdekesség, hogy Hodgman 2011 óta Európában - Finnországban és a KHL-ben - hokizott, 80 AHL meccse van, most a Portland Tigershez tért haza, az Arizona meghívta az edzőtáborba. A játéknap egyik szépségdíjas gólját James van Riemsdyk lőtte, a torontói éppen volt csapata, a Philadelphia ellen szerezte ezt. Megnézhető a hajtás alatt, és további érdekességek a tegnapi meccsekről.

A Montreal 48 másodperccel a vége előtt szerzett Drayson Bowman góllal győzte le a Boston. A Tampa a Nashville-t verte 4-2-re, ennek a meccsen Jonathan Marchessault volt a hőse, aki a két gólt ütött és gólpasszt adott, Vlagyiszlav Namestnyikov pedig három asszisztot osztott ki. Hosszabbítás után verte a Chicago a Detroitot, a Blackhawks két legjobbja, Jonathan Toews és Patrick Kane is eredményes volt. A Vancouver és a San Jose két csapattal játszott egymással, A Canucks az egyiken 4-2-re nyert, a másikon 5-2-re kapott ki. Utóbbin Joe Thornton lőtt két gólt, 34-12 volt a kapura lövések aránya a Sharks javára.