A Colorado az utolsó pillanatban nyerte meg

2014.10.13. 23:41

briere_2.jpgHétfőn két – helyi idő szerint – délutáni meccset is rendeztek az NHL-ben. Az elsőn megtört a Colorado rossz sorozata. Az Avalanche nem csak az első győzelmét, de az első góljait is a Boston elleni meccsen szerezte meg, nem is akármilyen körülmények között. Daniel Briere egészen pontosan 0,4 másodperccel a dudaszó előtt vágta be a győztes találatot a TD Gardenben. Ráadásul ez volt  a csatár karrierjének 300. gólja. A Coloradónak amúgy jól megy Bostonban, sorozatban hatodszor nyert, az utolsó nyolc meccsük mérlege: 7-0-1. A Bruinson még az sem segített, hogy visszatért az első három meccsét kihagyó David Krejci.

A másik matinés meccsen a Buffalo és az Anaheim játszott egymással. Két harmad után elképesztő fölényben volt a vendég Ducks. A kapura lövések rubrikában 27 vendégkísérletet lehetet feljegyezni, ez a Sabresnel 40 perc után mindössze 7 volt. Nem is volt csoda, hogy az első harmadban Corey Perry, a másodikban Williamm Karlsson góljaival a Ducks vezetett 2-0-ra. A 21 éves Karlssont 2011-ben draftolták a második körben, ez volt élete második NHL-meccse. Az utolsó játékrész elején gyorsan eldőlt minden, 18 másodperc alatt újabb két Anaheim-gól következett, Karlsson másodszor is eredményes volt. Ryan Kesler a végén még bevágott egy büntetőt, ami a kapura lövéseket illeti 44-12 lett a vége. A hazaiak nagyon várták a végén a dudaszót. Ez egy nagyon siralmas játék volt, az Anaheim szó szerint lehokizta a Buffalót a jégról.

Hajnalban még Florida–Ottawa és Tampa Bay–Montréal találkozókat rendeznek. Ezekről kedden számolunk majd be.

Boston Bruins-Colorado Avalanche 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Buffalo Sabres-Anaheim Ducks  (0-1, 0-1, )