Ez az Islanders a 80-as éveket idézi

2015.01.17. 13:42

461650762_slide.jpgKitömte a New York Islanders a Pittsburgh-öt szombat hajnalban, és az első sor jobbszélsője, Kyle Okposo lett az ünnepelt sztár Uniondale-ben. A találkozó Brian Trottier ünnepélyes bedobásával kezdődött, az Islanders egykori legendájának 19-es mezét örökre visszavonultatták, a mai hősök pedig méltó módon folytatták. Éppen a 80-as évek sztárcsapatát idézte az Isles a mostani játékával. Okposo első gólja 0-2 után született, John Tavares csinált bohócot a Pens védőkből, a 2009-es draft 1/1-ese három gólpasszt osztott ki, 44 meccsen 42 pontja van. A Josh Bailey is három assziszttal zárt, a Bailey, Tavares, Okposo sor 10 pontot hozott össze a meccsen. A Penguinsben Sidney Crosby 2 góllal és egy gólpasszal zárt. Az Islanders már három pont előnnyel vezeti a Metropolitant, és akkor is ott mard, ha ma vereséget szenved Montréalban. 19 hazai meccséből 15 győzelme van az alapszakasz felénél, már kettővel több, mint tavaly az egész szezonban.

A csoport két elsője mögött tovább folyik a Washington és a New York Rangers nagy csatája a továbbjutó helyért. A Capitals most vereséget szenvedett a ligát 64 ponttal vezető Nashville otthonában. A meccs előtt azt a Brian Trotz tapsolta felállva a Bridgestone Arena közönsége, aki 1998 és 2014 között volt a Predators szakvezetője, májusban nevezték ki Washintonban. A hazaiaknál James Neal, a vendégeknél Alekszandr Ovecskin ütött két gólt, előbbi viszont az 59. perc derekán a győztest szerezte. A Preds 21 hazai meccséből 18-at megnyert. A Rangers a második harmadban szerzett két góllal nyert Columbusban, Henrik Lundqvist 35-ször védett jól, a pénteken hat évet hosszabbító Marc Staal 146 perc és 59 másodperc után ütött megint Rangers-gólt, az elmúlt két meccsét 3-0-ra elveszítő New York-i csapatban.

A Chicago nem tudta a lépést tartani a Nashville-lel, meglepő vereséget szenvedett otthon a Winnipegtől. A Blackhawksban ötödik NHL-meccsét játszó Teuvo Teravainen első gólját szerezte. Maradt a 11 pontos különbség a Pacificban az Anaheim és a Vancouver között, mindkét csapat nyerte meccsét. A Canucks Ryan Miller egymás utáni két shutoutjával nyert a Carolina otthonában. Az Anaheim viszont könnyen verte a New Jerseyt, amely csak az első harmadban tudott ellenállni a kaliforniai csapat erejének. Jakob Silfverberg két gólt ütött. A kapura lövések aránya 40-15 volt a Ducks javára, a második harmadban 12-1. Nyugaton az Anaheim és Nashville áll 64-64 ponttal az élen, keleten az Islandersnek 61, a Tampának 60 pontja van.

New York Islanders–Pittsburgh Penguins 6-3 (1-2, 1-1, 4-0)

Carolina Hurricanes–Vancouver Canucks 0-3 (0-0, 0-3, 0-0)

Columbus Blue Jackets–New York Rangers 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

Nashville Predators–Washington Capitals 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

Chicago Blackhawks–Winnipeg Jets 2-4 (1-1, 0-0, 1-3)

Anaheim Ducks–New Jersey Devils 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)