Kikapott az Anaheim, gálázott a Columbus

2015.02.07. 12:06

462879728_slide.jpgKét meglepő eredmény is született az NHL szombat hajnali meccsein. A Washington Capital Philipp Grubauerrel a kapuban szétlövésben győzte le a ligaelső Anaheimet. A 23 éves német kapus ebben a szezonban először volt kezdő és 23 védéssel, valamit a szétlövésben is hárított két büntetővel a meccs embere lett. A Caitals sorozatban harmadszor nyert, Nicklas Bäckström szerezte a mindent eldöntő gólt a szétlövésben. Alekszander Ovecskin hibázott, ahogy a másik oldalon Corey Perry és Ryan Kesler, pedig mindkét anaheimi gólt szerzett a rendes játékidőben. A Pittsburgh Calgaryban oktatott, Sidney Crosby két találatával nyert. Marc-Andre Fleury 21 védéssel szezonbeli 8. shutoutját érte el, ezzel Tom Barasso 1997–98-as franchise-rekordját múlta felül egy szezonban szerzett gólnélküli meccsek számával pedig még alig a felén vagyunk túl. A Metropolitanban most ez a helyzet: 1. Pittsburgh 68 pont, 2. NY Islanders 67, 3. Washington 66, 4. NY Rangers 64.

A másik meglepő eredményt a Columbus produkálta, amely lemosta a Nashville-t szorongató St. Louist. Nem mellékesen a Blues 13 meccs után – ami szintén klubrekordnak számított – először nem szerzett pontot, gólt is csak egyet a hét columbusira válaszolva. Nick Foligno 2+1-gyel, Ryan Johansen 1+2-vel lett a meccs legeredményesebb és egyben legjobb játékosa is. A harmadik a kapus Curtis McElhinney, aki 32-szer védett. A Blue Jackets története során tizedszer szerzett hét, vagy annál több gólt, 2012. április 7-e óta meg először, akkor New York Islanders (7-3) bánta.

A New Jersey Patrik Elias 400. góljával intézte el az egyre nagyobb bajba kerülő Torontót. Jaromir Jagr pedig a 716. gólját lőtte, most már csak egyre van az örökrangsor 5. Phil Espositótól. Elias 1197 meccs után 1005 ponttal áll. A Maple Leafs sorozatban a 11. meccsén képtelen nyerni, az 1987–88-as idény óta nem volt ilyen pocsék sorozat. A Chicago hosszabbítás után nyert a Winnipeg otthonában, Brandon Saad döntötte el a meccset. Ez volt a Blackhawks-edző Joel Quenneville chicagói pályafutása 300. győzelme. Százalékos mutatóban a klub legeredményesebb szakvezetője, összesen 709 győzelmével a liga örökrangsorában pedig a harmadik.

Columbus Blue Jackets–St. Louis Blues 7–1

New Jersey Devils–Toronto Maple Leafs 4–1

Washington Capitals–Anaheim Ducks 3–2 – szétlövéssel

Winnipeg Jets–Chicago Blackhawks 1–2

Calgary Flames–Pittsburgh Penguins 0–4