A Detroit bánatában nagyot csapott a Pittsburgh-ön

2015.03.15. 21:09

466413064_slide.jpgTegnap szegény Detroit hetesével adtuk el az esti összefoglalót, de a Red Wings-hívek most sokkal vidámabbak lehetnek, hiszen kevesebb, mint 24 óra leforgása alatt nagyot változott a világ, és kedvenceik Pittsburgh-ben értek el nagy-nagy győzelmet. A philadelphiai 7-2 után most a Detroit nyert kiütéssel, pedig Petr Mrazek kapujára úgy záporoztak a lövések, hogy a 23 éve cseh nem győzte kapkodni a fejét, a második harmadban 19 lövést fogott meg, a harmadikban 15-3 volt a Penguins javára a kapura lövés, de így csak David Perron talált be, igaz Jevgenyij Malkin nélkül állt fel a hazai csapat. A Detroitban Mrazek végül 42 védéssel lett a meccs embere, a New Jerseyből idén tradelt Marek Zidlicky nagy napot fogott ki, gólt ütött és 3 pontot szerzett, az elsőéves Teemi Pulkkinen kétszer is betalált. Azért azt hozzá kell tenni, a Detroit többször hősiesen, önfeláldozó módon védte kapuját, mint azt a hajtás alatti videó is bizonyítja.

Ezen a játéknapon még hat meccs lesz, aki nem akar hajnali egyig fennmaradni, az éjjel 11-kor két meccs közül választhat, az utolsó 10 meccséből nyolcat nyerő New York Rangers a Floridát fogadja, a Columbus pedig a Carolinával játszik odahaza. Lesz még Dallas–St. Louis, Ottawa–Philadelphia, egy nagyon fontos Washington–Boston meccs, és egy nagy rangadó nyugatról, a két 93 pontos konferencia első, Anaheim–Nashville találkozó is.

Pittsburgh Penguins–Detroit Red Wings 1-5