A playoff visszatért Winnipegbe, a győzelem nem

2015.04.21. 09:57

470484328_std.jpgMost már egy egész kontinens drukkol annak, hogy szegény Winnipeg a liga története során végre megszerezze első playoff győzelmét. A rájátszás 1996 után tért vissza a városba, az akkori Jets (egy másik franchise) az utolsó idényében, a playoff első körében a Los Angelesszel szemben esett ki 4-2-vel. Aztán a Phoenix Coyotes lett a Jetsből, míg ez a Jets az Atlanta Thrashers játékjogát vette át 2011-ben, az Atlantának egy playoffos idénye volt, de ott 2007-ben a New York Rangerstől kapott ki 4-0-ra. Hasonlóan alakul idén is a helyzet. Három meccs után az Anaheim már 3-0-ra vezet, a két kaliforniai találkozó után Kanadában is nyert, igaz nagyon nehezen, csak hosszabbítás után. Hatalmasat küzdött a Winnipeg, és csak 134 másodpercet kellett volna kihúzni, de nem sikerült. Fehérbe öltözött csarnok várta a Duckst, és látta, hogy Lee Stempniak a 10. percben egy kipattanó korongból megszerzi a vezetést. Utána volt két hatalmas winnipegi helyzet, majd jött két Anaheim-gól, Corey Perry már a harmadik találatát jegyezte.

A Jets lelkesedését dicséri, hogy innen is fel tudott állni, és a második harmad közepén Blake Wheeler góljával megint a Jetsnél volt az előny. Az ötgólos középső játékrészt aztán Bryan Little találata zárta le, a csapatok Jets-előnnyel várták az utolsó 20 percet. Nem sikerült végül a bravúr, Ryan Kesler 57:46-nál egyenlített, majd Rickard Rakell irtózatos, kékvonalas bombája eldöntötte a meccset. Nagyon kemény meccs volt, 105 ütközés volt a találkozón és a Jetsnek most már csak egy esélye maradt, hogy az első siker meglegyen. Erre szerdáig kell várni, ha nem nyer a Winnipeg, megint söpréssel búcsúzik a franchise a rájátszástól.

Pittsburgh-ben azt ígérték, nem hagyják magukat hazai jégen, erről lehet, hogy a New York Rangers hokisai nem tudtak, mert Patric Hornqvist góljával nyertek idegenben, így most már 2-1-re vezetnek a sorozatban. Carl Hagelin szép kiugratása után esett az első gól, majd egy kapuvas mentette meg a vendégeket az egyenlítéstől. A meccs felénél Chris Kreider ütött szemfüles gólt. Elkeseredetten támadott a Penguins, de csak hét perccel a vége előtt sikerült szépíteni. Henrik Lundqvist ihletett formában védett, 23-mal a meccs legjobbjának választották. Beszédes adat, a Pittsburgh negyven pár játék után mindössze 11-szer ütött kapura, ebből csak háromszor az első harmadban. A folytatás megint a Consol Energy Centerben lesz szerdán.

A Minnesota nem adja könnyen magát az esélyesebb St. Louisszal szemben, olyannyira nem, hogy a Wild három meccs után 2-1-re vezet. Ráadásul most lenullázták a Bluest. A második harmad közepe döntötte el a meccset. Ekkor Jason Pominville és Zach Parise 125 másodperc alatt vágott kettőt. A legvégén Nino Niederreiter az üres kaput találta el. Pominville és Parise gólpasszt is jegyzett, utóbbi lett a mezőny legjobbja. Ezen a játéknapon az anaheimi Jakob Silfverberg lett a legjobb, Zach Parise, és Henrik Lundqvist követte. Kedd éjszaka újabb négy meccs következik, továbbjutó még biztosan nem lesz

Pittsburgh Penguins-New York Rangers 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)

Pittsburgh, Consol Energy Center, 18 654 néző, vezette: Francis Charron, Kelly Sutherland

Gólszerzők

PIT: Patric Hornqvist (1) ASST: Sidney Crosby (1), Ian Cole (2) 53:12.

NYR: Carl Hagelin (1) ASST: Keith Yandle (2), Dan Girardi (2) 08:43; Chris Kreider (1) ASST: Marc Staal (1), Dan Girardi (3) 31:07.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 24/26 – Henrik Lundqvist 23/24.

Kiállítások: 10 – 8. Kapura lövések 24 – 26. Emberelőnyök: 0/2 – 0/2.

A párharc állása: 2-1 a New York Rangers javára

Minnesota Wild-St. Louis Blues 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 165 néző, vezette: Jean Hebert, Marc Joannette.

Gólszerzők

MIN: Jason Pominville (2) ASST: Zach Parise (3), Mikael Granlund (1) 34:08; Zach Parise (1) ASST: Jason Pominville (2), Mikael Granlund (2) 36:13; Nino Niederreiter (1) EN 57:58.

STL: -

Kapusok: Devan Dubnyk 17/17 – Jake Allen 21/23.

Kiállítások: 0 – 16. Kapura lövések: 24 – 17. Emberelőnyök: 0/3 – 0/0.

A párharc állása: 2-1 a Minnesota javára.

Winnipeg Jets-Anaheim Ducks 4-5 (1-1, 3-2, 0-1, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 016 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney.

Gólszerzők

WPG: Lee Stempniak (1) ASST: Adam Lowry (2), Jacob Trouba (2) 09:38; Tyler Myers (1) PPG 26:40; Blake Wheeler (1) ASST: Drew Stafford (1), Toby Enström (1) 29:37; Bryan Little (1) 38:18.

ANA: Cam Fowler (1) ASST: Andrew Cogliano (1), Jakob Silfverberg (1) 19:53; Corey Perry (3) ASST: Hampus Lindholm (2), Francois Beauchemin (1) 23:08; Jakob Silfverberg (2) ASST: Ryan Kesler (2) 36:04; Ryan Kesler (1) ASST: Jakob Silfverberg (2), Andrew Cogliano (2) 57:46; Rickard Rakell (1) ASST: Francois Beauchemin (2), Andrew Cogliano (3) 65:12.

Kapusok: Ondrej Pavelec 26/31 – Frederik Andersen 31/35.

Kiállítás: 8 – 8. Kapura lövések: 35 – 31. Emberelőny: 1/3 – 0/3.

A párharc állása: 3-0 az Anaheim javára.