Pirkadatig tartott a Chicago meccse

2015.04.22. 09:44

470612638_slide.jpgKét csapat is már csak egyetlen lépésre van a továbbjutástól. Az egyik ilyen a Chicago, amely hajnalig hajszolta a győztes gólt a Nashville-el, mire a 101. percben – nem is olyan régen - Brent Seabrooknak sikerült eldönteni. Colin Wilson már a negyedik playoffos góljával a Predators szerzett előnyt, amire szinte rögtön Antoine Vermette válaszolt. James Neal, majd Brandon Saad góljaival alakult ki a 60 perc után a 2-2-es eredmény. A hosszabbításban már a kapusoké volt a főszerep, 38 védést mutatott be Pekka Rinne és Scott Darling. Darling lesz a Chicago kabalája. Az újonc kapus most 50 védésével a mezőny fölé nőtt, Rinne is majdnem hibátlan maradt, de tény, Seabrook pontosan a kékvonalról bombázta a kapujába a korongot, igaz zavarták a kilátást, de ezzel dőlt el végül a meccs. Ez volt a Nashville történetének leghosszabb meccse, az eddigi a 2011-es Vancouver elleni csak 94 perc 51 másodpercig tartott. Ha már rekord, a Chicago történetének leghosszabb meccsét 1931-ben a Montréal ellen vívta, akkor a 113. perc 50. másodpercében dőlt el minden. A párharcban is eldőlhet minden, csütörtökön a Bridgestone Arenaban a Blackhawks ha nyer, továbblép.

Meglepetésre a Calgary áll közelebb a továbbjutáshoz a Vancouverrel szemben, miután a második hazai meccsét is meg tudta nyerni. Az első húsz percben eldőlt minden. Előbb Johnny Gaudreau élete első playoffos góljával a Flames vezetett, aztán Henrik Sedin egy Flames-hokisról bepattanó góllal egyenlített. Jiri Hudler is szerencsésen tette bele az ütőjét Dennis Wideman bombájába, majd harmad utolsó percében Sam Bennett – a fiatal 18 éves, aki legutóbb majdnem történelmet – húzta be gyönyörűen, ezzel már két gólnál tart. A következő 40 percben már nem esett gól, és erről leginkább a 28 védésig jutó Jonas Hiller tehetett. Nem véletlen, hogy a meccs után most ő kapta tűzoltósisakot. A Calgary tehát egyetlen győzelemre került a továbbjutástól, ami 2004 óta nem sikerült a csapatnak. Akkor nem csak továbbléptek, de egészen a Stanley Kupa-döntőig meneteltek, ahol aztán végül a Tampa 4-3-ra nyert ellenük.

Már a Detroit van előnyben a Tampával szemben, miután a harmadik meccsen lenullázta ellenfelét. Zseniális góllal vezetett a Detroit, Pavel Dacjuk passzolt Tomas Tatarhoz, majd villámgyorsan a kapu elé korcsolyázott, így még bele tudott nyúlni Tatar kékvonalas bombájába. Majd jött Tomas Jurco kapuvasas lövése, a másodiknál pedig Justin Abdelkader szolgálta ki fantasztikus gólpasszal Riley Sheahant. A végén Luke Glendening üres kapus góllal állította be a végeredményt. A meccs legjobbja, Petr Mrazek 22 védéssel hozta élete első playoffos shutoutját, a Red Wings ezzel 2-1-re vezet. A Tampa játékában ezúttal sok veszély nem volt, brá Mrazek kétszer nagyot védet, egyszer egy az eyes szituációban is hárítani tudott. A két csapat csütörtökön találkozik, ismét a Joe Louisban.

Nagy csata lesz a Washington és a New York Islanders között, azt előre lehetett tudni. Két-két meccs után teljesen egyenlően állnak a felek, most a Capitals nyert idegenben. Természetesen megint az Ovecskin-Bäckström duó szállította a győzelemet, és most is a hosszabbítás döntött. Ovecskin vezető gólja után 13 másodperccel az első harmad vége előtt egyenlített a hazai csapat, a győztes gólt pedig Nicklas Bäckström ütötte az első overtime 12. percében, ráadásul messziről, takarásból, ráadásul úgy, hogy a rajta védekező Tavaresnek eltörött a botja, így nem tudott normálisan blokkolni. A meccs korábban is eldölhetett volna, de Braden Holtby elképesztő nagyokat fogott, és szerencséje is volt, amikor Cal Clutterbuck a felső vasat bombázta szét. Borzasztó nagy, sokszor már a sportszerűség határait súroló ütközések meccse volt ez. Az Islanderses Lubomir Visnovsky egy ilyenbe sérült bele, nem is tudta folytatni. A csapatok visszatérnek a Verizon Centerbe, csütörtökön ott folytatják. És a végén, szokás szerint a nap három legjobbja: Nicklas Bäckström, Jiri Hudler, és Brent Seabrook.

Detroit Red Wings-Tampa Bay Lightning 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 027 néző, vezette: Chris Lee, Brad Watson

Gólszerzők

DET: Pavel Dacjuk (2) ASST: Tomas Tatar (1), Jonathan Ericsson (1) 08:46; Riley Sheahan (1) ASST: Justin Abdelkader (1), Henrik Zetterberg (1) PPG 46:42; Luke Glendening (2) ASST: Jonathan Ericsson (2), Drew Miller (1) EN 59:11.

TBL: -

Kapusok: Petr Mrazek 22/22 – Ben Bishop 18/20.

Kiállítások: 14 – 10. Kapura lövések: 21 – 22. Emberelőnyök: 1/4 – 0/6.

A párharc állása: 2-1 a Detroit javára.

New York Islanders-Washington Capitals 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 16 170 néző, vezette: Dan O'Halloran, Brad Meier.

Gólszerzők

NYI: Casey Cizikas (1) ASST: Cal Clutterbuck (1), Nick Leddy (2) 19:47.

WSH: Alekszandr Ovecskin (2) ASST: John Carlson (2), Nicklas Bäckstrom (3) 13:06; Nicklas Bäckstrom (3) ASST: Joel Ward (2), Alekszandr Ovecskin (1) 71:09.

Kapusok: Jaroslav Halak 28/30 – Braden Holtby 36/37.

Kiállítások: 2 – 8. Kapura lövések: 37 – 30. Emberelőnyök 0/4 – 0/1.

A párharc állása: 2-2.

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0)

Chicago, United Center, 22 014 néző, vezette: Wes McCauley, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

CHI: Antoine Vermette (1) ASST: Michal Rozsival (1), Patrick Sharp (1) PPG 13:05; Brandon Saad (2) ASST: Marian Hossa (5), Duncan Keith (3) 51:03; Brent Seabrook (2) ASST: Patrick Kane (3), Bryan Bickell (1) 101:00.

NSH: Colin Wilson (4) ASST: Ryan Ellis (3), Seth Jones (2) 11:38; James Neal (1) 37:02

Kapusok: Scott Darling 50/52 – Pekka Rinne 45/48.

Kiállítások: 8 – 10. Kapura lövések: 48 – 52. Emberelőnyök: 0/4 – 1/3.

A párharc állása: 3-1 a Chicago javára.

Calgary Flames-Vancouver Canucks 3-1 (3-1, 0-0, 0-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 18 289 néző, vezette: Brian Pochmara, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

CGY: Johnny Gaudreau (1) ASST: Dennis Wideman (2), Jiri Hudler (1) PPG 03:23; Jiri Hudler (1) ASST: Dennis Wideman (3), Kris Russell (2) PPG 09:20; Sam Bennett (2) ASST: TJ Brodie (2), Joe Colborne (2) 19:18

VAN: Henrik Sedin (1) ASST: Alexander Edler (2), Daniel Sedin (1) PPG 08:12

Kapusok: Jonas Hiller 28/29 – Eddie Lack 4/7, Ryan Miller 15/15.

Kiállítások: 14 – 8. Kapura lövések: 22 – 29. Emberelőnyök: 2/4 -1/2.

A párharc állása: 3-1 a Calgary javára.