A levegőben varázsolt a botjával a montreali hokis

2015.04.27. 08:47

471285488_slide.jpgMindkét párharc lezárult a vasárnapi meccseken, az NHL főcsoport-negyeddöntőnkben. A St. Louis megint elbukott és megint az esélytelenebbel szemben. A Minnesota kapusa, Devan Dubnyk 31 védésével, és Zach Parise két góljával nyert otthon, és összesítésben 4-2-vel az elődöntőbe jutott. A Wildra a következő körben is nehéz feladat vár, a Chicago Blackhawks következik majd.  A St. Louisnal most kapusfronton is voltak gondjai. Jake Allen az egyik gólt a hóna alatt, a másikat a lába között kapta. Le is hozták, aztán a harmadik minnesotai találat úgy esett, hogy Elliottról éppen Parise elé pattant, aki köszönte szépen és közelről bevágta. A negyedik pedig az üres kaput találta el. A St. Louisnak nagyon nem megy a playoffban, az utolsó három szezonban rendre a főcsoport egyik esélyesének tartották, de az első kör mindig a végét is jelentette a szezonnak. Hiába nyerték meg idén is Central Divisiont, máris kiestek.

Carey Price most is bizonyította, hogy a Vezina Trophy egyik legnagyobb esélyese. Az Ottawa szinte szétlőtte a Montréal kapuját, de Price mindent védett, 43-szor tesztelték a hazaiak, mégsem tudtak betalálni. Mivel a másik oldalon Brendan Gallagher és Max Pacioretty is eredményes volt, eldőlt, a Canadiens a negyedik meccset is megnyerte, jöhet a főcsoport döntőért a Detroit, vagy a Tampa. A meccset tulajdonképpen Gallagher nem mindennapi gólja döntötte el. Először meg kellett küzdeni azért is, hogy PA Parenteau botjáról lehámozza a korcsolyáját, majd Greg Pateryn bombáját szelídítette meg a levegőben. Aztán mielőtt a korong leesett volna, ügyes mozdulattal tette be Craig Anderson kapujába. Nem mindennapi teljesítmény volt. Aztán a Senators is ütött egy gólt, de azt végül nem adták meg. Drámaian alakult az utolsó, közel másfél perc. Jacob de la Rose kiállítási miatt emberhátrányba került a Canadiens, és valami elképesztő össztűz alá vették Price kapuját a hazaiak, szinte másodpercenként alakult ki helyzet a kapu előtt. Az egyik ilyen után Mike Hoffman hatalmas bombáját védte Price, a kipattanót Pacioretty ütötte az üres ottawai kapu felé, Hoffman megpróbálta a levegőből levarázsolni, de pont így segítette gólba a korongot. Ezzel eldőlt minden.

Minnesota Wild-St. Louis Blues 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 318 néző, vezette: Kevin Pollock, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

MIN: Zach Parise (2) ASST: Matt Cooke (1) SHG 07:14; Justin Fontaine (1) ASST: Marco Scandella (1) 31:19; Zach Parise (3) ASST: Jason Pominville (3), Mikael Granlund (4) 41:01; Nino Niederreiter (3) ASST: Mikko Koivu (2) EN 58:08

STL: T.J. Oshie (1) ASST: Kevin Shattenkirk (8), Alex Pietrangelo (2) 39:56.

Kapusok: Devan Dubnyk 30/31 – Jake Allen 11/13, Brian Elliott 6/7.

Kiállítások: 6 – 4. Kapura lövések: 21 – 31. Emberelőnyök: 0/1 – 0/2.

A párharc végeredménye: 4-2 a Minnesota javára.

Ottawa Senators-Montréal Canadiens 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 20 500 néző, vezette: Chris Lee, Brad Watson.

Gólszerzők

OTT: –

MTL: Brendan Gallagher (1) ASST: Greg Pateryn (2), Tomas Plekanec (2) 13:26; Max Pacioretty (2) ASST: P.K. Subban (3) 59:59.

Kapusok: Craig Anderson 18/19 – Carey Price 43/43.

Kiállítások: 2 – 8. Kapura lövések: 43 – 20. Emberelőnyök: 0/4 – 0/1.

A párharc végeredménye: 4-2 a Montréal javára.