21 éves döntőspecialista a Tampa ásza

2015.06.09. 10:05

Bár a meccs előtt nem sokkal a Tampa edzője sem tudta még megmondani, melyik kapusa kezd az első chicagói meccsen, végül Ben Bishop állt be, de látszott rajta, sérülése zavarja a védésben. Ezt sem tudta kihasználni a Blackhawks, az elmúlt meccsen is fontos gólt szerző Cedric Paquette a harmadik harmad végén döntötte el a meccset, a Tampa 2-1-re vezet a Stanley Kupa-döntőben.

A meccset a Tampa kezdte jobban, előbb nagyszerű háromszögeléssel veszélyeztették Corey Crawford kapuját, majd a hatodik perc elején az első gól is megszületett. Nem is akárhogy. Victor Hedman a saját kapuja mögül indította a kilépő Ryan Callahant, aki óriási gólt ütött a rövid felsőbe.

A bekapott góltól felpörgött Chicago sorra dolgozta ki a helyzeteket, de még olyan is kimaradt, amikor teljesen üres volt a kapu. Aztán a korábbi Tampa-hokis, Brad Richards egyenlített, többen zavarták a szabad kilátásban Bishopot. Richards 2004-ben Stanleyt nyert a Lightninggel.

A második harmadban nem esett gól, de volt elképesztő nagy Tampa-ziccer, majd Bishop fejét ütötték le majdnem. A harmadik harmad elején szerzett vezetést a Chicago, Brandon Saad középről célzott pontosan, de csak 13 másodpercig volt az előny a hazaiaknál, ekkor Ondrej Palat közelről kotort be egy korongot. Az utolsó percek is izgalmasak volt, már csak 3:11 volt hátra, amikor Hedman vitte be a harmadba a korongot, Paquette-hez tette, aki kapásból bevágta.

A meccs hőse, a 21 éves Paquette-t, a 2012-es draft negyedik körében választotta a Bolts, tavaly még csak kettő, idén már 64 alapszakasz meccs jutott neki. A mostani playoffban 21 meccsen a harmadik gólját ütötte, ebből kettőt a döntőben. Marian Hossa a Chicagóban, Victor Hedman a Tampában adott két gólpasszt. A sorozat negyedik meccsét szerdán rendezik, ismét Cicagóban.

Chicago Blackhawks–Tampa Bay Lightning 2-3 (1-1, 0-0, 1-2)

Chicago, United Center, 22 336 néző, vezette: Kevin Pollock, Wes McCauley.