Akkorát védett a hokis, mint egy focikapus

2015.10.28. 09:37 Módosítva: 2015.10.28. 09:41

Kezdjük a legfontosabbal, nem sikerült a Montrealnak beállítani az NHL-rekordot, 10. meccsén elszenvedte első vereségét, méghozzá Vancouverben kapott ki nagyon. Eddig az 1993-as Toronto és a 2006-os Buffalo nyerte meg a szezon első tíz meccsét. A Sabres hosszabbításban nyert Philadelphiában elsősorban azért, mert Chad Johnson a hosszabbítás második percében (3 a 3 ellen) futballkapusokat megszégyenítő bravúrral húzta ki a korongot a gólvonal elől. Aztán jött Zemgus Girgensons és eldöntötte a meccset. Johnson védése és a játéknap érdekességei a hajtás alatt.

Az Anaheim végre eljutott három gólig, így is vereség lett a vége. Mondjuk a nagyszerű Dallas ellen nehéz nyerni, de az első harmadban, négy és fél perc alatt ütött három gól után egyetlen Ducks-szurkoló sem gondolta, hogy fordít a Stars, amely ilyen győzelmet kilenc éve nem ért el az NHL-ben. A dallasi Jamie Benn három gólpasszt adott, 8 gólja és 15 pontja is legtöbb a ligában.

A Los Angeles sorozatban hatodszor nyert és már vezeti a divízióját. A Minnesota az utolsó 25 meccséből a huszonegyediket nyerte meg saját közönsége előtt, Ryan Suter és Charlie Coyle 43 másodperc alatt vágott kettőt az Edmontonnak. A Boston 6-0-ra verte az eddig kiválóan szereplő Arizonát. A két gólig jutó David Krejci már nyolcadik meccse pontszerző, Tukka Rask 27. meccsén nem kapott gólt, ezzel már a negyedik helyen áll a Bruins örökrangsorában. Ez volt a Boston első idei hazai győzelme.

A Florida 4-1-re győzte le a Coloradót, elsősorban kiváló emberelőnyös teljesítményének köszönhetően, ugyanakkor elveszítette Jaromir Jagr-t, aki megsérült a meccsen. A Panthers három emberelőnyös helyzetéből mind a hármat értékesített, a negyedik gólja pedig emberhátrányból esett. A klub történetében először fordult elő, hogy mind a négy gólt a special team szerezze.

A floridai Roberto Luongo a 404. győzelmének örülhetett, a kapus ezzel a kilencedik lett az NHL örökrangsorában. Megvan az anaheimi Andrew Cogliano 631. egymás utáni meccse, a második a liga történetében aki pályafutása kezdetétől az összes meccsen jégre lépett, Doug Jarvis 1975 és 1988 között 964-ig jutott. Az Avalanche kapitánya, Gabriel Landeskog a 200. ontját szerezte, míg csapattársa, Jarome Iginla az 1400. meccsét játszotta.

Boston Bruins-Arizona Coyotes 6-0 (1-0, 2-0, 3-0, videó)

New Jersey Devils-Columbus Blue Jackets 1-3 (0-0, 0-0, 1-3, videó)

Philadelphia Flyers-Buffalo Sabres 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1, videó)

Detroit Red Wings-Carolina Hurricanes 1-3 (0-0, 1-1, 0-2, videó)

Florida Panthers-Colorado Avalanche 4-1 (1-0, 0-0, 3-1, videó)

St. Louis Blues-Tampa Bay Lightning 2-0 (1-0, 0-0, 1-0, videó)

Minnesota Wild-Edmonton Oilers 4-3 (2-1, 0-1, 2-1, videó)

Winnipeg Jets-Los Angeles Kings 1-4 (0-0, 1-1, 0-3, videó)

Dallas Stars-Anaheim Ducks 4-3 (0-3, 3-0, 1-0, videó)

Vancouver Canucks-Montreal Canadiens 5-1 (3-0, 0-0, 2-1, videó)