Hat perc alatt tönkreverték Észak-Amerikát

2016.09.20. 09:34

Két mérkőzéssel folytatódott a Torontóban zajló világkupa. Az NHL-es sztárok közül ezúttal az oroszok mutattak be rendkívülit, bár azt hozzá kell tenni, az észak-amerikai, U23-as játékosokból összeállított válogatott nagyon jól tartotta magát. Európa hosszabbítás után győzte le Csehországot.

Oroszország–Észak-Amerika U23 4-3 (0-1, 4-1, 0-1)

A kapura lövések aránya (46-25) és a végeredmény is azt mutatja, nem volt akkora különbség a két csapat között, de ott volt a második harmadban az 6 perc és 14 másodperc, amely teljesen demoralizálóként hatott. Vlagyiszlan Namestnyikov, Nyikita Kucserov, Jevgenyij Kuznyecov és Vlagyimir Taraszenko 0-1-ről fordított 4-1-re és ez elég is volt a sikerhez. A hazai fiatalok közül az idei 1/1es Auston Matthews, valamint Morgan Rielly és Ryan Nugent-Hopkins talált be.

A meccs fordulópontja nem csak a második harmadbeli orosz gólözön volt, hanem az utolsó játékrész 12. perce, amikor 26 másodperc alatt Panarint és Anyiszimovot is kiszórták a bírók és a másfél perces emberelőnyt nem sikerült gólra váltani a tengerentúliaknak.

Oroszország vs. Észak-Amerika U23 (4:3) WCH 2016 összefoglaló

Európa - Csehország 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)

Leon Draisaitl már a második gólját ütötte a tornán, ezt pedig a legfontosabb pillanatban, Európa válogatottja ezzel győzte le Csehországot. Mellett a gólt és gólpaszt jegyző Mats Zuccarello került be a meccs elgjobbjai közé. Zdeno Chara egy távoli köténygóllal kezdett, de ezt a cseh Jakub Voracek három percen belül egalizálta. Zuccarrelo góljára pedig Martin Hanzal válaszolt a harmadik harmadban.

Az A csoport állása: 1. Európa 4 pont/2 mérkőzés, 2. Kanada 2/1, 3. Csehország 1/2, 4. Egyesült Államok 0/1

A B csoport állása: 1. Svédország 2 pont/1 mérkőzés, 2. Észak-Amerika U23 2/2, 3. Oroszország 2/2, 4. Finnország 0/1

A két csoportból az első két helyezett jut az elődöntőbe.