A vereséggel is ünnepelt az elsőmeccses az NHL-ben

2016.11.22. 13:46

Ritkán adatik meg, hogy valaki az élete első NHL-meccsén egyből eredményes, az meg aztán tényleg nagyon ritkán, hogy valaki egyből kétszer is gólt üssön. a Pittsburgh történetében is csak ötször fordult elő, 2009 óta pedig (akkor Luca Caputi) most először. Jake Guentzel az első harmadban kétszer is beköszönt. Az pedig, hogy nem lett győzelem a vége, elsősorban a New York Rangers idén kitűnő csatársora tehet, amely ötöt vágott a bajnoknak.

Az amerikai, de német származású Guentzelt - két testvére is Németországban, Gabe Güntzel az Augsburgban hokizik - 2013-ban draftolta a Pittsburgh és az NCAA-s évek után a második idényét kezdte az AHL-ben, kedd hajnalban lépett jégre először az NHL-ben. Érdemes szót ejteni a Rangersről is. Ez volt a 21. meccséből a tizedik olyan, amikor 5, vagy annál több gólt ütött. 81 gólja toronmagasan kiemelkedik a mezőnyből. Michael Grbaner 12 góljával holtversenyben az első, a többiek közül Kevin Hayes (9), Rick Nash, J.T. Miller (8-8) és Mats Zuccarello, Jimmy Vesey (7-7) is jól teljesítenek.

Duplákkal nyert az Edmonton és a Nashville is. Leon Draisaitl (2+1), karrierje harmadik multigólját érte el, míg P.K. Subban (2+0) már a negyediket. Az Edmontonban Connor McDavid két asszisztot adott, ezzel már 24 pontnál jár (8+16) amellyel vezeti a vonatkozó rangsort.

A hosszabbítás hősei volt Matt Duchene, aki a Columbus franchise rekordot jelentő hazai győzelmi sorozatát szakította meg. A Dallasban pedig Jamie Benn karrierje harmadik overtime-os találatát érte el. A minnesotai Mikko Koivu karrierje 400. gólpasszát adta. A Buffalo 1:41-en alatt ütött három gólt, amire 1998 óta nem volt példa.

Buffalo Sabres-Calgary Flames 4-2 (0-1, 3-0, 1-1)

G.: Okposo, Larsson, Moulson, Foligno, ill. Backlund, Tkachuk.

Pittsburgh Penguins-New York Rangers 2-5 (2-0, 0-3, 0-2)

G.: Guentzel (2), ill. Nash, Grabner, Miller, Hayes, Stepan

Columbus Blue Jackets-Colorado Avalanche 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1)

G.: Atkinson (2), ill. Barrie, E. Johnson, Duchene.

Nashville Predators-Tampa Bay Lightning 3-1 (1-0, 2-0, 0-1)

G.: Arvidsson, Subban (2), ill. T. Johnson

Dallas Stars-Minnesota Wild 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)

G.: Oleksiak, Ritchie, Jamie Benn, ill. Niederreiter, Haula.