Két éve nem ütött ennyi gólt Calgary

2016.12.05. 13:50

Kütéssel, 8-3-ra nyert a Calgary az Anaheim ellen az NHL hétfő hajnali játéknapján. Jonathan Gaudreau 10 meccs kihagyás után góllal és gólpasszal tért vissza. Sam Bennett, Alex Chiasson és Matt Stajan is 1+2-vel zárt, a csapatban 13 játékos szerzett pontot a meccsen. A Flames legutóbb 2014. március 22-én ütött nyolc gólt, akkor az Edmonton ellen 8-1lett. Öt éve, 2011 februárjában, a  COlorado elleni meccsen volt egy harmad alatt ilyen eredményes, mint most. Akkor is, most 5-5 gól esett.

És még ezt is lehet fokozni, a Troy Brouwer, Chiasson, Stajan hármas 87 másodperc alatt vert be hármat az Anaheim kapujába. A franchise-rekord amúgy a 36 másodperc alatt három gól, amely 1993-ban, a San Jose ellen esett meg.

A Philadelphia ötödik meccs veretlen, most Wayne Simmonds két góljával a Nashville otthonában nyertek. Simmonds-nak ez volt szezonbeli 13. gólja ezzel Sidney Crosby és Patrik Laine (16-16) mögött a harmadik a rangsorban.  Szétlövésben nyert a Montreal Alekszandr Radulov (1+2) és Max Pacioretty (2+1) három-három pontjával. Radulov már 21 (5+16) pontnál jár.

A Carolina kapusa, Cam Ward pályafutása 25. gólnélküli meccsén van túl. A Winnipeg újonca, Andrew Copp élete első gólját ütötte. A detroiti Henrik Zetterberg a 315. gólját szerezte meg, ezzel a franchise történetében a hetedik legeredményesebb hokis. A Los Angeles kapitánya, Anze Kopitar három gólpasszt jegyzett a Canadiens elleni meccsen.

Los Angeles Kings-Montreal Canadiens 4-5 (0-1, 4-2, 0-1, 0-1)

G.: Carter, Shire, Doughty, Lewis, ill. Pacioretty (2), Radulov, Shaw, Byron (so)

Carolina Hurricanes-Tampa Bay Lightning 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

G.: Di Giuseppe.

Nashville Predators-Philadelphia Flyers 2-4 (0-1, 2-2, 0-1)

G.: Jarnkrok, Wilson, ill. Simmonds (2), Raffl, VandeVelde.

New York Islanders-Detroit Red Wings 3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1)

G.: Lee, Boychuk, Bailey, ill. Green (2), Zetterberg, DeKeyser.

Chicago Blackhawks-Winnipeg Jets 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)