A kanadaiak idén odacsapnak

2017.03.31. 09:48

Már kilenc csapat neve ismert a 16-ból, akik már egészen biztosan ott lesznek az NHL idei rájátszásában. Péntek hajnalban a Montreal a Florida legyőzésével jutott a főcsoport negyeddöntőbe, az elmúlt öt évből negyedszer. A kanadai csapatból kiemelkedett a kétgólos Paul Byron, valamint Brendan Gallagher, aki egy gólt ütött, emellett három gólpasszt adott. Őrült csata folyik a továbbjutó helyekért amúgy is  keleten.

És ebből a versenyből a Florida a montreali vereségével végleg kiszállt és hasonló sorsa fog jutni a New York Islanders is, amelyet a Philadelphia rántott magával azzal, hogy 6-3-ra verte riválisát. Az első harmadban öt gól esett, és a Flyers hat és fél éve nem volt képes hasonlóra, akkor a Columbus elleni 9-2 során történt ilyen.

Masíroz viszont a Boston és még versenyben maradt sikerével a Tampa Bay és a Carolina is.  A Boston kapott gól nélkül nyert a Dallas ellen. Tuukka Rask 27 védéssel járult hozzá a sikerhez. A finn kapus az idény során már hetedszer nem kapott gólt. A bostoni Brad Marchand a 38. gólját ütötte, és ilyenre Glen Murray 2003-as produkciója (44 gól) óta senki nem volt képes a Bruinsban, Marchand ezzel a karriercsúcsát is megdöntötte, eddig 37 volt a legtöbb.

A Carolina elképesztő sorozatot produkál. Március 9-e óta minden meccsen gyűjtött legalább egy pontot. Most a Columbust verte, az elmúlt 13 meccse során 9-0-4-gyel áll, ezért is tud még versenyben lenni. A Tampa Bay a Detroit ellen nyert nagy csatában. Victor Hedman, a Lightning védője a 66. pontját (15+51) szerezte és hátvédnek ennyi pontja Roman Hamrlik 1995–1996-os 65 pontos teljesítménye óta senkinek sem volt. A Detroitban Henrik Zetterberg pedig a 995. meccsén a 900. pontját gyűjtötte (325+575)

Ejtsünk néhány szót a Torontóról. A Maple Leafs hosszú évek kínlódása után idén simán veszi az alapszakaszt. A hajnali, Nashville elleni meccs is rávilágított, hogy miért is van ez. Egy nagyszerű és legfőképp fiatal csapatot raktak össze a kanadai csapatnál. A Nashville elleni sikerből három elsőéves, Nyikita Zajcev, Mitchell Marner és Auston Matthews, valamint a gyakorlatilag idén beérő (első idényében csak 7 meccset kapó) Connor Brown öt pontot (2+3) termelt. Ezzel a Maple Leafs újoncai az idényben már 310 pontnál járnak összesen, amely a harmadik legtöbb az NHL eddigi történetében.

Elképesztő ügyesek ezek a fiúk. 2016-os 1/1-ese, Matthews 76 meccsen 36+27-nél jár, szezonbeli hetedik győztes gólját ütötte, már csak egy kellene és utolérné Howie Meeker 1947-es franchise rekordját az újoncok között. A 2015-ös negyedik választott, Marner már utol is ért egy ilyet. 41 gólpassza van már az idényben, és ennyi egy újoncnak az 1944-es, magyar hangzású Gus Bodnar teljesítménye óta senki nem sem volt. Valami érik Torontóban.

Nem mehetünk el szó nélkül egy másik fiatal zseni mellett. Az edmontoni Connor McDavid 2015-ben volt a draft első választottja. Tavaly még sérülésekkel tizedelt szezont futott, idén már megállíthatatlan. 77 meccsen 28 gólja és 63 gólpassza, azaz 91 pontja van. Ennyi edmontoni játékosnak 1996 óta nem volt, akkor az Islanders jelenlegi edzője, Doug Weight jutott el 104 pontig. Akár még ez is összejöhet McDavidnek. Nagy érdemei vannak, hgy csapatkapitányként a playoffba irányította az Oilers szekerét.

A végére még egy ifjú tehetség. A mindössze 23 éves finn Joel Armia emberhátrányos gólt ütött a Winnipegben az Anaheim ellen, ezzel már a legjobb háromban van franchise legtöbb hátrányból ütött gólszerzőinek a listáján:

• 7 – Marian Hossa in 2005-06
  • 4 – Blake Wheeler in 2014-15
  • 4 – Joel Armia in 2016-17

A nashville-i Peter Laviolette az 1000. meccsét irányította az NHL-ben, a Minnesotában Jason Pomenville a 900. meccsét játszotta, míg Jason Demers (Florida) az ötszázadikat.

Carolina Hurricanes-Columbus Blue Jackets 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)

Gól: Jeff Skinner (32), Noah Hanifin (4) – Jack Johnson (4).

Philadelphia Flyers-New York Islanders 6-3 (5-0, 0-1, 1-2)

Gól: Dale Weise (6), Sean Couturier (13), Radko Gudas (6), Jordan Weal (7), Wayne Simmonds (30), Valtteri Filppula (10) – Cal Clutterbuck (4), Jason Chimera (18), Andrew Ladd (21).

Boston Bruins-Dallas Stars 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Gól: Brad Marchand (38), Torey Krug (8).

Tampa Bay Lightning-Detroit Red Wings 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)

Gól: J.T. Brown (3), Andrej Sustr (3), Alex Killorn (18), Jonathan Drouin (21), Yanni Gourde (3) – Frans Nielsen (15), Danny DeKeyser (4), Mike Green (13).

Montreal Canadiens-Florida Panthers 6-2 (3-0, 0-1, 3-1)

Gól: Paul Byron (21), Tomas Plekanec (9), Paul Byron (22), Max Pacioretty (35), Brendan Gallagher (10), Phillip Danault (12) – Reilly Smith (15), Michael Matheson (6),

Winnipeg Jets-Anaheim Ducks 4-3 (1-2, 0-1, 2-0, 1-0)

Gól: Joel Armia (10), Blake Wheeler (24), Dustin Byfuglien (13) – Jakob Silfverberg (22), Corey Perry (17), Corey Perry (18).

Minnesota Wild-Ottawa Senators 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)

Gól: Nino Niederreiter (21), Nino Niederreiter (22), Joel Eriksson Ek (3), Matt Dumba (11), Jason Pominville (13) – Mike Hoffman (23)

Nashville Predators-Toronto Maple Leafs 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Gól: Filip Forsberg (30) – James van Riemsdyk (24), Auston Matthews (36), Connor Brown (19).

Edmonton Oilers-San Jose Sharks 3-2 (2-1, 0-0, 1-1)

Gól: Patrick Maroon (26), Connor McDavid (28), Patrick Maroon (27) – Jannik Hansen (8), Joe Pavelski (29).