A kapu mögül, a bárddal állította meg a korongot

2017.04.18. 10:40

Mind a négy kedd hajnali meccs a hosszabbításban ért véget az NHL rájátszásában. A Nahsville és az Anaheim már csak egyetlen győzelemre van a söpréstől, a Chicago és a Calgary van nagy bajban. A nashville-i kapus, Pekka Rinna elképesztő bravúrja is kellett ahhoz, hogy a Predators harmadszor is nyerjen.  Ráadásul a csapat 0-2-ről, az utolsó harmadban mentette meg a meccset. A Nashville még sosem vezetett 3-0-ra a palyoffban.

A Nashville kapujában Rinne 34-szer védett jól és franchise playoff-rekordot állított fel azzal, hogy 141 perc és 5 másodperc után kapott gólt. A nap bravúrját az első harmadban, még 0-0-s állásnál mutatta be, amikor egy előre vágott chicagói korong megpattant a palánk összeillesztésén. Ez becsapta Rinnét, a gólba tartó korongot végül a kapu elé visszakapva, a bárddal tudta csak megállítani.

A nashville-i Kevin Fiala pedig 20 évesen és 269 naposan a legfiatalabb Preds-játékos, aki betalált. A Chicago, amely 2010 óta háromszor nyert bajnokságot, most már így 0-3-as hátrányban van és ilyen nehéz helyzete 2011 óta nem volt. Azt sem sikerült akkor megoldani a Vancouver ellen (3-4).

Hasonló nehéz helyzetben van a Calgary is, amely most otthon kapott ki az Anaheimtől, amely szintén 3-0-ra vezet. Pedig a Flames az utols tíz percet még 4-2-es előnnyel kezdte. Corey Perry ütötte a győztes gólt, aki a 100. playoff-meccsén a 80. pontját szerezte meg.

Az Ottawa majdnem elszórakozta háromgólos előnyét a Bostonnal szemben, végül a hosszabbításban Bobby Ryan döntött. A Toronto 1-3-ról állt fel a Washington ellen, itt Tyler Bozak lövése jelentette a második Maple Leafs-gólt. Megvan Auston Matthews első playoff-gólja is. Amúgy Bozak még csak a harmadik Toronto-hokis az expansion óta, aki emberelőnyben és a hosszabbításban ütött gólt a playoffban.

Keleti főcsoport

Boston Bruins–Ottawa Senators 3–4  (0-2, 3-1, 0-0, 0-1)

Gól: Noel Acciari (1), David Backes (1), David Pastrnak (1) – Mike Hoffman (1), Derick Brassard (2), Mike Hoffman (2), Bobby Ryan (2).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–2

Toronto Maple Leafs–Washington Capitals 4–3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Gól: Auston Matthews (1), Nazem Kadri (1), William Nylander (1), Tyler Bozak (1) – Nicklas Bäckström (2) Alekszandr Ovecskin (2), Jevgenyij Kuznyevov (1)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1

Nyugati főcsoport

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 3–2 (0-0, 0-2, 2-0, 1-0)

Gól: Filip Forsberg (1), Filip Forsberg (2), Kevin Fiala (2) – Dennis Rasmussen (1), Patrick Kane (1).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0

Calgary Flames–Anaheim Ducks 4–5 (2-1, 2-1, 0-2, 0-1)

Gól: Sean Monahan (3), Kris Versteeg (1), Michael Stone (1), Sam Bennett (2) – Nick Ritchie (1), Shea Theodore (1), Nate Thompson (1), Shea Theodore (2), Corey Perry (1).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0–3