A Nashville rögtön történelmet írt

2017.05.13. 09:17

Története első főcsoport-döntőjét játszotta a Nshville és azt rögtön meg is nyerte az Anaheim ellen, így a Kaliforniában lejátszott meccset nyugodtan nevezhetjük történelminek is. A mérkőzés a hosszabbításban dőlt el, James Neal a 10. percben döntötte el az első találkozót. Szombaton Pittsburgh-Ottawa meccs lesz keleten.

Az Anaheim a meccs elején, a 6. percben szerzett vezetést, de a Nashville a második harmad harmadik percében már meg is fordította. A harmadik játékrészben Lindholm egyenlített, majd a hosszabbításban Neal pályafutásának harmadik playoffos OT-gólja.

A nashville-i kapus, Pekka Rinne 27-szer, kollégája, John Gibson viszont 43-szor védett jól. A vendégeknél Matias Ekholm és Ryan Johansen adott két-két gólpasszt. Preadtors győzelmi mutatója már 9-2 ebben a rájátszásban. Azért Silfverberg gólját érdemes megnézni:

A második Predators-gólt szerző Austin Watson már 15. játékosa a klubnak, aki gólt üt a csapat 11 playoff-meccsén. Idén ez már a 24. hosszabbításos meccs volt a rájátszásba, és közelítünk a 1993-as csúcs megdöntése felé. Az eddigi legtöbb hosszabbításos meccseket hozó rájátszások:

Nyugati főcsoport

Anaheim Ducks–Nashville Predators 2–3 (1–1, 0–1, 1–0, 0–1)

• Gól: Jakob Silfverberg (8), Hampus Lindholm (1) – Filip Forsberg (4), Austin Watson (1), James Neal (4).
  • Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0–1.