Két gól, két másodperc alatt

2018.11.02. 08:51
0 hozzászólás

A Montreal Canadiens 6-4-re győzte le a bajnoki címvédő Washington Capitalst úgy, hogy alig több, mint három perccel a vége előtt még a Washington vezetett. Az utolsó két gól között mindössze két másodperc telt el, ugyanaz a csapat az NHL-ben még sosem ütött ilyen rövid időn belül két gólt.

4-4 után már csak 22 másodperc volt hátra a meccsből, amikor a kiugró Max Domi bombázott a kapuba. A középkezdés előtt a Washington levitte a kapusát, a bedobást Joel Armia szerezte meg és egyből az üres kapuba ütötte a korongot.

A korábbi rekord három másodperc volt, amelyet három csapat is tartott. A New York Islanders 2016-ban, a Minnesota Wild 2014-ben, illetve a St. Louis Eagles 1935-ben szerzett ilyen gyorsan két gólt. A kanadai csapatban a 18 éves 118 napos Jesperi Kotkaniemi pályafutása első két NHL-gólját ütötte.

A bajnokságot jelenleg vezető, egyben nyugati első Nashville Predators 4-1-re nyert a keleti első Tampa Bay Lightning vendégeként. A sérüléséből felépült finn kapus, Pekka Rinne 42 védéssel járult hozzá a sikerhez. Csapata ebben az idényben mind a hat idegenbeli meccsét megnyerte. A Detroit Red Wings úgy győzött az esélyesebb New Jersey Devils ellen, hogy az utolsó közel nyolc percben két emberhátrányos gólt ütött.