Őrült ütközés a győztes gólért

2017. március 28., 12:49 Módosítva: 2017.03.29 09:55
2

Nyert a Detroit az NHL legutóbbi játéknapján. A Carolinát az otthonában győzték le, amely egy időre elveszítheti kapusát. A győzelmet érő gólt Andreas Athanasiou szerezte, majd nagy lendülettel ütközött a hazaiak kapusával, Eddie Lack percekig fekve maradt a jégen, végül hordágyon vitték le a két csapat játékosainak sorfala között. Jelezte, hogy rendben van, a csapat szóvivője pedig utóbb elmondta, a kapus tudta mozgatni a karját és a lábát.

teljes bejegyzés

Getzlaf szétasszisztolta a Rangerst

2017. március 27., 14:30 Módosítva: 2017.03.27 14:30

Az Anaheim 6-3-ra intézte el a New York Rangerst, a meccs húse Ryan Getzlaf, aki most az előkészítésben jeleskedett és szezoncsúcsot jelentő négy gólpasszt adott. A Ducks most már hét meccse pontszerző (6-0-1). Getzlaf 14 gólnél 52 gólpassznál jár, így most már hetedik szezonjában éri el az 50 pontos gólpassz határt, amely már három éve franchise rekord, Paul Kariyanak és Teemu Selännenek 4-4 van.

Beindult a New York Islanders

2017. március 25., 13:14 Módosítva: 2017.03.25 13:15
2

Nagy hajrát nyitott a New York Islanders a rájátszásért. Legyőzte idegenben a Ragerst, aztán szétlövésben a bajnok Pittsburgh-öt, amely két meccset veszített el egymás után büntetőkkel. Az Islanders próbálkozásának meg is lett az eredménye, már a Boston elé ért. Mind a két csapatnak 82 pontja van, de az Islanders eggyel kevesebb meccset játszott. És akkor ott van még a Tampa Bay is, amely a már biztosan kieső Detroitot intézte el hasonló módon. Érdekesség, az Islanders az egyetlen a most továbbjutásra állók közül, amelynek negatív a gólkülönbsége.

A MSG most nem jó ómen a Rangersnek

2017. március 23., 10:52 Módosítva: 2017.03.29 09:55

A vendég Islanders 3-2-re legyőzte a Rangerst az NHL szerdai játéknapjának New York-i rangadóján. A hazaiak sorozatban hetedszer kaptak ki saját közönségük előtt, a vendégek viszont sikerükkel életben tartották esélyüket a rájátszásba kerülésre, hátrányuk két pont az utolsó playoff-helyet elfoglaló Boston Bruins mögött.

Az NHL bajnoka is a rájátszásban

2017. március 22., 13:56 Módosítva: 2017.03.29 09:55
2

Nyert a Buffalo ellen, ezzel a 100 pontos határt is átlépte a Pittsburgh Penguins, ezzel bejutott az NHL idei rájátszásába. Crosby a 41. gólját ütötte, a Pens azutolsó négy idényéből harmadszor jutott száz pont fölé. Braden Holtby 29 védésével, Alekszandr Ovecskin és Nicklas Bäckström 3-3 pontjával nyert a Washington. Holtby a 300. meccsén a 186. győzelmét szerezte meg, ezzel a Washington történetében ennyi meccs alatt a második legtöbb sikernek örülhet.

A Toronto történelmi tette

2017. március 21., 10:09 Módosítva: 2017.03.29 09:55

A Toronto 4-2-re győzte le a Bostont az NHL legutóbbi játéknapján úgy, hogy az utolsó másfél percben, 22 másodperc alatt kétszer az üres kapuba ütötték a gólt. A Maple Leafs mind négy szezonbeli meccsén verte a Bruins, legutóbb az 1924-25-ös szezonban hatszor sikerült. A Toronto továbbra is nagy harcban a keleti wild card helyért. Ebben most ő áll a legjobban (81 pont), a New York Islandersszel (78) és a Tampa Bay-jel (77) szemben.

Kapu mögül adta fel kapásra az NHL-es

2017. március 20., 08:58 Módosítva: 2017.03.20 12:05
4

A címvédő Pittsburgh Penguinsben játszó Phil Kesselé volt a hétvége jelenete az NHL-ben, pedig csak egy asszisztot hozott össze a Florida Panthers ellen vasárnap. Azt viszont egy kapu mögüli emeléssel tette.

kessel
Fotó: Koroknai Gergely

A Boston állította meg a menetelő Calgaryt

2017. március 16., 15:49 Módosítva: 2017.03.16 15:49

A már 36 gól Brad Marchand két pontja és David Pastrnak két gólja kellett ahhoz, hogy a Boston megállítsa a tíz meccsen menetelő Calgaryt. Marchand elképesztő formában, egy góllal vezeti már a góllövő listát Sidney Crosby előtt és 76 pontjával utolérte a pontlistán első Patrick Kane-t és Connor McDavidet. A Boston 12-3-0-val áll utolsó 15 meccsén.

Franchise-rekord bajnokveréssel

2017. március 14., 10:39 Módosítva: 2017.03.14 20:03

A sok gólok napja volt tegnap az NHL-ben, amelyben a New York Islanders és a Carolina járt az élen, 12-ig meg sem álltak. Nyolc meccsen 55 gól esett, csak Arizonában volt ebből ínség. Volt egy bajnokveréssel beállított franchise-rekord is, egy álomgóllal, amely Jonathan Gaudreau nevéhez fűződik. Nézzük a lényeget.

Henrik Lundqvist már a 10. legjobb

2017. március 8., 14:16 Módosítva: 2017.03.13 11:28

A New York Rangers 5-2-re győzte le a Floridát és a kapus Henrik Lundqvist emlékezetes meccse volt. Szezoncsúcsnak számító 43 védést mutatott be, ezzel a szezonban a 30. győzelmét szerezte meg. Pályafutása során ez volt a 404. siker, amellyel megelőzte a 403-mal álló Grant Fuhrt és a 10. az örökrangsorban. Glen Hall háromra van csak tőle. A 12 NHL-szezonjából tizenegyedszer 30 győzelem fölé jutó kapus ebben a rangsorban Martin Brodeur és Patrick Roy mögött a harmadik.

Megvan az NHL új franchise-ának első igazolása

2017. március 7., 16:37 Módosítva: 2017.03.13 11:28
2

Az NHL 31. csapata, amely majd a 2017-18-as idényben játssza első hivatalos bajnoki meccsét hétfőn jelentette be, hogy meg van az első játékosa. A 21 éves Reid Duke lett a kiválasztott, és akármit is hoz az NHL-karrierje, örökre beírta magát a klub történelemkönyvébe.

San Jose csatára 1000. gólpasszát adta

2017. március 7., 09:51 Módosítva: 2017.03.13 11:28

Winnipegben nyert a San Jose és a karrierje 1432. meccsét játszó Joe Thornton az ezredik gólpassztá adta, ezzel a 1382. pontját szerezte. Az örökrangsorban 13. helyen álló hokis az aktívak közül (Jaromir Jagr után) a második, aki eljutott eddig a mérföldkőig. A San Jose hé pont előnnyel vezeti a Pacificot.

A legbizarrabb védés bűvésztrükkel is felér: eltűnt a korong

2017. március 6., 16:52 Módosítva: 2017.03.07 10:38
355

Martin Jones maga sem tudta, hogy mi történt azzal a koronggal, amit a Minnesota Wild játékosa, Chris Stewart küldött kapura az első harmad 13. percében. A bíróknak is videózniuk kellett, hogy akkor most bent volt, vagy sem, pedig a korong nem volt sehol.

Malkin két góllal ünnepelte 700. meccsét

2017. március 4., 09:05 Módosítva: 2017.03.06 14:55

Főleg a második és a harmadik harmadban nyújtott teljesítményével a Pittsburgh végül simán győzte le a Tampát az NHL szombat hajnali meccsén. A legjobb teljesítményt az éppen 700. meccsét nyújtó Jevgenyij Malkin nyújtotta, aki kétszer is bevette a Los Angelesből szerződtetett Peter Budaj kapuját. Gólt ütött a Pittsburgh-ben bemutatkozó Mark Streit is.

Klubrekordot állított fel a Washington

2017. március 3., 09:50 Módosítva: 2017.03.06 14:55

A Washington 1-0-ra győzte le a New Jerseyt az NHL péntek hajnali meccsén. A Capitals ezzel klubrekordot állított fel, sorozatban a 14. meccsét nyerte meg a Verizon Centerben. A 2010-es rekordját múlták ezzel felül Ovecskinék. A győztes gólt a cseh Jakub Vrana jegyezte. Az NHL-ben csak 14 meccse van és ez volt a második gólja. Braden Holtbynak csak 15-ször kellett védenie a shutouthoz, amely idén a nyolcadik, pályafutása során pedig a 31. volt.

Egy hét alatt két mesterhármas

2017. március 2., 10:24 Módosítva: 2017.03.04 09:05
2

Elég simán nyert a Chicago a Pittsburgh ellen és a meccs hőse Patrick Kane volt, aki három gólt ütött a meccsen. Kane pont egy hete, az Arizona ellen is mesterhármast ért el, legutóbbi 11 meccsén 12-szer talált a kapuba. A Chicago második nyugaton, a címvédő Pittsburgh egymás után kétszer kapott ki.

Iginla és Vanek neve dobta fel az NHL kereskedést

2017. március 1., 22:03 Módosítva: 2017.03.01 22:03

Szerda este kilenckor zárult be az NHL téli átigazolási piaca. A csapatok a jelenlegi keretükön most már május 25-ig nem változtathatnakAz utolsó pillanatban néhány ismertebb név miatt még izgalmas is lett az idei téli trade. Elsősorban Jarome Iginla miatt. A 39 éves játékos végül Los Angelseben landolt.

Nyolc perc alatt, 2-0-ról bukta a meccset az NHL-bajnok

2017. március 1., 09:45 Módosítva: 2017.03.03 09:47
3

Látványos, 12 meccse játéknapot hozott az NHL szerda hajnalban. A hajtás alatt az összes eredmény. A tavalyi két top draftos, Auston Matthews és Patrik Laine is 31 gólnál jár már. A két fiatal a pontokban is üldözi egymást, a finnek 56. Matthewsnak 55 pontja van. Lezárul a kereskedés is, ennek és a játéknap összes fontos részletéről később.

Két mérkőzés hosszabbításban dőlt el

2017. február 28., 11:57 Módosítva: 2017.02.28 11:57
4

A Minnesota Wild és a Montreal Canadiens is hosszabbításban vívta ki a győzelmet. Az Atlanti-csoportban listavezető kanadai csapat a New Jersey Devils otthonában nyert Alexander Galchenyuk találatával, míg a Wild győztes gólját Mikael Granlund szerezte a Los Angeles elleni ráadás 12. másodpercében.

Az utolsó pillanatban ütött gól hozta a rekordot

2017. február 21., 12:19 Módosítva: 2017.02.21 22:41

Vincent Trotchek öt másodperccel a végső sípszó előtt ütött góljával nyert St. Louisban a Florida ezzel ötmeccses idegenbeli sorozatát zárta le hibátlanul, ilyen hosszú idegenbeli sorozata nem volt még a franchise történetében. A sikerrel a Panthers az Atlantic harmadik helyére lépett fel, kipöckölve a továbbjutó helyről a Torontót.

A 45 éves NHL-hokis leckét adott lazaságból és játékintellgenciából

2017. február 18., 10:43 Módosítva: 2017.02.21 22:41
79

Nem véletlenül minden idők egyik legponterősebb NHL-hokisa Jaromír Jágr, a cseh hokis 45 évesen is váratlan húzásokra képes, főleg, ha egy kicsit rutintalan védővel találkozik.

Crosby: 1000

2017. február 17., 10:52 Módosítva: 2017.02.18 10:08

A Pittsburgh hosszabbításban nyert a Winnipeg ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

Nem figyelt rá a bíró, odacsapott a bottal

2017. február 15., 10:10 Módosítva: 2017.02.18 10:08
4

A harmadik harmad közepén ért véget Antoine Vermette számára a szerda hajnali NHL-meccs. Az Anaheim a Minnesota otthonában játszott és 1-0-ra vezetett, amikor a pálya közepén bedobás következett.

Mike Smith utolérte Habibulint és Brizgalovot

2017. február 14., 14:54 Módosítva: 2017.02.18 10:08

Az Arizona kapusa, Mike Smith franchise rekordot ért azzal, hogy 21. meccsén nem kapott gólt a Coyotes kapujában. A vendégek kapusa 36 védést bemutatva szezonbeli második, pályafutása 21. hibátlan teljesítményével zárt. Utóbbival beérte a klub örökranglistájának élén két korábbi orosz elődjét, Nyikolaj Habibulint és Ilja Brizgalovot.

Bárdként suhintott a hokiütővel

2017. február 13., 09:44 Módosítva: 2017.02.13 14:06
7

Nagyon csúnya szabálytalansággal rontotta a Detroit az amúgy sem remek hangulatát. A vasárnapi NHL-meccsen a Minnesota vendégeként kapott ki 6-3-ra a Red Wings, Gustav Nyquist pedig hosszabb eltiltásra számíthat brutális szabálytalansága után.

Negyvenhat éve nem volt ilyen sorozat az NHL-ben

2017. február 10., 14:59 Módosítva: 2017.02.13 09:38

A Washington elég simán győzte le a Verizonban a Detroitot, ezzel sorozatban a 11. hazai meccsét nyerte meg, T.J. Oshie és Nicklas Bäckström is 3-3 pontot hozott össze. A Capitalsnak ez a harmadik lehosszabb ilyen sorozata 2010-ben 13, 2016-ban 12 győztes meccsig jutott. A Capitals most hat gólig jutott, és ezzel már sorozatban tíz olyan meccsnél jár, amikor legalább öt gólt ütött. Ilyenre pedig a Boston 1971-es, tizenegy meccsen át tartó sorozata óta nem volt példa az NHL-ben.

Gólt szerzett, pedig már a kispadon ült

2017. február 10., 10:19 Módosítva: 2017.02.13 09:38
4

Elő szokott fordulni a jégkorongban, hogy valaki véletlenül saját kapujába juttatja a korongot, de olyan esetre, ami péntek hajnalban Ottawában történt, az NHL idén 100 éves történetében sem sűrűn akadt példa.

Nem ért véget a Chicago kétéves átka

2017. február 9., 11:00 Módosítva: 2017.02.13 09:38
3

Jól érezték meg az NHL szervezői, hogy érdemes lesz egyedül a Minnesota-Chicago meccset rendezni csütörtök hajnalban, mert egy egészen kiváló, a végsőkig kiélezett találkozón vagyunk túl, amelyen oda lett a Wild franchise-rekordot érő hazai veretlenségi rekordja. A Minnesota egyetlen pillanatig sem vezetett a meccsen, a Chicago 2015. január 11-e óta nem nyert rendes játékidőben a Wild ellen.

Vadászat a Capitalsra

2017. február 8., 14:18 Módosítva: 2017.03.03 09:47
3

A Washington 5-0-ra verte a Carolinát az NHL szerda hajnali fordulójában. Ez sorozatban a 10. győzelme a Capitalsnak a Verizon Centerben. Ráadásul egy másik rekord: a Washington az első csapat 1990 óta (Calgary Flames), amely kilencszer egymás után, hazai jégen ötgólos, vagy annál nagyobb arányú győzelmet ér el. Alekszandr Ovecskin pályafutása 95. győztes gólját ütötte, amivel a 12. lett az örökrangsorban.

A Boston Bruins kirúgta edzőjét

2017. február 7., 14:55 Módosítva: 2017.02.07 14:55
2

Bostonban vérfrissítésre van szükség. Ezt a mendszment gondolhatta így, mert helyi idő szerint kedd délelőtt felmondták a főedző, Claude Julien szerződését. A szakember a legrégebbi egy csapatnál dolgozó edző volt, 2007-ben vette át Bostont, 2011-ben Stanleyt nyet, 2013-ban döntőbe jutott.