Fájdalmas, vagy könnyed csapatépítés lesz Bostonban?

2017. szeptember 12., 13:25 Módosítva: 2017.09.13 12:46
1

Véget ért a nyár. Szeptember 16-án kezdődik az NHL előszezonja, majd október 4-én már az alapszakasza, a Vegas Golden Knights csatalakozásával már 31 csapattal. A rajtig napról napra végigveszünk egy-egy (az utolsó napokban kettő, hogy kijöjjön a harmincegy) csapatot, bemutatva, hogy milyen változásokon ment keresztül a legutóbbi szezon óta és persze tengerentúli szakkommentátorok segítségével, hogy mire számíthat. Ebben a részben az Boston Bruinsszal foglalkozunk.

teljes bejegyzés

Új időszámítás kezdődik Arizonában

2017. szeptember 8., 10:39 Módosítva: 2017.09.13 12:46
1

Véget ért a nyár. Szeptember 16-án kezdődik az NHL előszezonja, majd október 4-én már az alapszakasza, a Vegas Golden Knights csatalakozásával már 31 csapattal. A rajtig napról napra végigveszünk egy-egy (az utolsó napokban kettő, hogy kijöjjön a harmincegy) csapatot, bemutatva, hogy milyen változásokon ment keresztül a legutóbbi szezon óta és persze tengerentúli szakkommentátorok segítségével, hogy mire számíthat. Ebben a részben az Arizona Coyotes-szal foglalkozunk.

Egy 37 éves kapus az Anaheim legnagyobb nyári fogása

2017. szeptember 6., 16:39 Módosítva: 2017.09.13 12:46
4

Véget ért a nyár. Szeptember 16-án kezdődik az NHL előszezonja, majd október 4-én már az alapszakasza, a Vegas Golden Knights csatalakozásával már 31 csapattal. A rajtig napról napra végigveszünk egy-egy (az utolsó napokban kettő, hogy kijöjjön a harmincegy) csapatot, bemutatva, hogy milyen változásokon ment keresztül a legutóbbi szezon óta és persze tengerentúli szakkommentátorok segítségével, hogy mire számíthat. Ebben a részben az Anaheim Ducks-szal foglalkozunk.

A New York Rangers elpasszolta egyik legjobbját

2017. június 29., 10:31 Módosítva: 2017.06.29 15:25

A nyár legizgalmasabb eseménye egyértelműen a játékosok kereskedése, ami már javában zajlik. Ebben a posztban az elmúlt hét legfontosabb játékoscseréit tekintjük át. A nagy nevek még váratnak magukra, de szombattól felgyorsulhatnak az események.

Egy svájci lett az idei NHL-draft 1/1-ese

2017. június 24., 16:14 Módosítva: 2017.06.29 10:30
8

A New Jersey volt az idei NHL-draft első választója és Devils a svájci születésű, de Kanadában hokizó Nico Hischier-t választotta. A 18 éves center az előzetes draftlisták alapján csak a második helyre került, mégis ő lett az 1/1-es, ami óriási érdem és legalább akkora felelősség is. Ő az ötödik Halifax-hokis, akit az elmúlt öt évben a legjobb tíz között választanak ki. Nolan Patrick lett a második (Philadelphia) és Miro Heiskanen (Dallas) a harmadik. Taroltak amúgy az európaiak az első harmincegy helyen.

Távozik az Arizona edzője

2017. június 23., 11:38 Módosítva: 2017.06.29 10:30

Nyolc szezon után távozik posztjáról Dave Tippett, az Arizona Coyotes vezetőedzője. A klub csütörtök késő este közölte, hogy közös megegyezéssel válnak el egymástól a felek.

Itt a Las Vegas Knights kerete

2017. június 22., 10:18 Módosítva: 2017.06.29 10:30
3

Tegnap Las Vegasban megtörtént az Expansion Draft, vagyis a új csapat, a Knights keretének feltöltése olyan játékosokból, akiket a saját klubjuk nem helyezett védelem alá. Ez azt jelenti, hogy minden csapat megnevezhetett 11 játékost, akiket nem szerződtethettek, a többi játékos közül viszont választhattak úgy, hogy azért a fizetési sapkát is betartsák. Volt még tíz kereskedése is a Knights-nak, íme a lista, amelyen Marc-Andre Fleury és James Neal a két legnagyobb név.

Egy Halhatatlan a Buffalo kispadján

2017. június 16., 11:51 Módosítva: 2017.06.22 10:18

Phil Housley lett a Buffalo Sabres vezetőedzője.. Az 53 éves szakember játékosként 1982-ben éppen ennél a klubnál kezdte karrierjét, pályafutása után mind a liga, mind az egyesület halhatatlanjai közé beválasztották. Ez lesz az első megbízatása főedzőként, eddig az idei Stanley Kupa-döntő vesztesénél, a Nashville Predatorsnál dolgozott, mint a védelem segédedzője.

A Pittsburgh megnyomta a végét, ötödször NHL-bajnok

2017. június 12., 09:54 Módosítva: 2017.06.22 10:18
5

A Pittsburgh 2-0-ra nyert a Nashville otthonában, a Stanley Kupa hatodik meccsén, ezzel összesítésben 4-2-re nyerte meg az NHL döntőjét, megvédte a bajnoki címét, ötödször lett a világ legerősebb jégkorong-bajnokságában első.

A végletekig kiélezett, sorsdöntő meccs az utolsó két és fél percben dőlt el.

Crosby agya elszállt a Stanley Kupa 5. meccsén

2017. június 9., 09:25 Módosítva: 2017.06.09 10:23
10

A Stanley Kupa ötödik meccsén ért fel a csúcsra a penguinses Sidney Crosby és a Predators-játékos P.K. Subban viszálya, mégpedig azzal, hogy az amúgy remek meccset játszó Crosby alattomos módon, a bírók háta mögött jégbe döngölte ellenfele fejét. Ráadásul meg is úszta, sima, ötperces kiállítás helyett ő és a szenvedő fél, Subban is két percet kapott.

A Penguins viszont nagyon simán hozta az ötödik meccset, újra ők vannak előnyben.

vlcsnap-2017-06-09-08h53m37s070

Finn kapusa repíti a csoda felé a Nashville-t

2017. június 6., 11:13 Módosítva: 2017.06.12 09:39
10

A Nashville a második hazai meccsét is megnyerte, így 2-2-re egyenlített a Pittsburgh elleni döntő negyedik meccsén. Az első két találkozón még sokat hibázó finn kapus, Pekka Rinne elképesztő formában védett az utolsó két meccsen, neki is köszönhető a két egymás utáni siker, illetve az is, hogy a Nashville mindössze két gólt kapott, miközben kilencet lőtt. A hazai playoffrekordját pedig 10 meccsből 9 győzelemre javította.

A Nashville befékezte az NHL-bajnokot

2017. június 4., 09:50 Módosítva: 2017.06.06 09:40
7

A Nashville 5-1-re nyert a Pittsburgh ellen a Stanley Kupa-döntő harmadik meccsén, ezzel 2-1-re szépített a bajnoki címért folyó párharcban. Ez a meccs is a Pittsburghnek kezdődött jobban. Ki más lőhette volna az első gólt, mint az a Jake Guentzel, akinek ez volt a 13. találata a playoffban és egy újabb rekordot döntött, a második újonc lett a liga történetében, aki a döntő első három meccsén is gólt üt. Korábban ez 1981-ben Dino Ciccarellinek sikerült csak.

78 éve senkinek nem volt ilyen újonca, mint a Pittsburghnek

2017. június 1., 13:00 Módosítva: 2017.06.04 09:47
3

A Pittsburgh 4-1-re győzte le a Nashville-t a Stanley Kupa-döntő második meccsén ezzel már 2-0-ra vezet a négy győzelemig tartó csatában. A bajnok megint úgy húzta be a meccset, hogy az ellenfele lényegesen többet lőtt kapura. Most 38-27 volt a Nashville javára, így Matt Murray, a Penguins kapusa 37 védéssel az egyik legjobb volt. De nem ő lett a hős, hanem Jake Guentzel, aki egészen zseniális playoffot produkál. Most két gólt ütött, a győztest is, 12 találatnál jár, amellyel most már számos rekordot megdöntött.

37 percig nem ütött kapura, mégis nyert a bajnok

2017. május 30., 12:04 Módosítva: 2017.06.01 10:09
4

Nehezen hihető, de a Pittsburgh úgy nyerte a Stanley Kupa első mérkőzését, hogy mindössze egy tucat kapura ütése volt az egész meccs során. Olyan pedig az 1957/1958-as döntő óta nem fordult elő, hogy az egyik csapatnak egy harmadon át egyetlen lövése sem legyen. Közben egy újonc is rekordot döntött.

Drámai csatában a Pittsburgh az NHL-döntős

2017. május 26., 09:39 Módosítva: 2017.05.30 11:55
2

Nem mindennapi, drámai küzdelem végén dőlt el az NHL keleti főcsoportjának döntője. 2-2 után, a második hosszabbítás elején, Chris Kunitz góljával győzte le a Pittsburgh az Ottawát és ezzel a döntőbe jutott. A bajnoki cím védőjének a Nashville lesz az ellenfele, amely először nyerhet története során Stanley Kupát. A hős pedig Chris Kunitz lett, aki két gólt, közte a bajnoki döntőt érőt ütötte és még gólpasszt is adott.

Palánkba döngölték, bottal fogták, mégis beütötte

2017. május 24., 09:48 Módosítva: 2017.05.30 11:55
2

Az Ottawa a hetedik meccsre mentette a keleti főcsoport-döntőt, miután szerda hajnalban 2-1-re legyőzte a bajnoki címvédő Pittsburgh-öt. Az Ottawa 0-1-ről fordított, a második harmad elején Jevgenyij Malkin szerzett vezetést, méghozzá úgy, hogy Zach Smith előbb a palánkra döngölte, majd hátulról kampózva próbálta megállítani. Nem tudta. A szép gól viszont kevés volt a döntőhöz, mert az utolsó harmadban jött Mike Hoffman, aki elképesztő nagy gólt vágott a palánk mellől. A 24 ponttal első Malkinnak ez volt a hetedik gólja.

Mesteri hármassal írt történelmet a Nashville

2017. május 23., 09:37 Módosítva: 2017.05.24 09:44
1

Hazai jégen megnyerte a hatodik meccset, ezzel a franchise története során először játszhat a Stanley Kupáért a Nashville. A kedd hajnali meccsen egy 23 éves kanadai fiatalember írta a klubja történelmi meccsét. Colton Sissons mesterhármast ütött az Anaheimnek, a Predators 4-2-vel jutott a nagydöntőbe.

A Pittsburgh kivégezte az Ottawát

2017. május 22., 02:39 Módosítva: 2017.05.24 09:24
2

Az NHL bajnoka, a Pittsburgh Penguins erődemonstrációt tartott. A jégkorong-világbajnokság döntőjével egyidőben rendezett meccsen 7-0-ra vert az Ottawát a keleti főcsoport-döntőben. Ilyen különbségű shutout eddig négyszer fordult elő a klub rájátszásainak történetében. Azt is megmutatjuk mikor és ki ellen, de felsorolunk egy csomó olyan statisztikát is amelyet ez a meccs hozott, amellyel a bajnoki cím védője egyetlen győzelemre került az újabb címvédéshez.

A Nashville egyetlen győzelemre a döntőtől

2017. május 21., 09:25 Módosítva: 2017.05.22 02:38

A Nashville 3-1-re nyert a nyugati főcsoport-döntőben, az Anaheim otthonában, ezzel egyetlen győzelemre került attól, hogy története során először játszhasson a Stanley Kupáért. A Predators az 1988/89-es szezonban indult először az NHL-ben, azóta tizedszer jutott a playoffba, de a főcsoport-döntőig korábban még soha. A sikerben óriási szerepet játszott a 32-szer védő Pekka Rinne kapus.

A Pittsburgh Ottawában egyenlített

2017. május 20., 09:06 Módosítva: 2017.05.21 09:25

A Pittsburgh már 3-0-ra is vezetett az Ottawa ellen az NHL keleti főcsoportjának döntőjében, a végén a Sens csak a szépítésig jutott el, az utolsó öt percben mindent megtett az egyenlítésért, de Penguins ezt kiválóan kivédekzete, így is kilencszer többet lőtt kapura az egész meccsen, mint ellenfele.

Perry történelmet írt, az Anaheim egyenlített

2017. május 19., 08:57 Módosítva: 2017.05.19 08:57

Idegenben egyenlített az Anaheim a Nashville elleni főcsoport-döntőben, ezzel 2-2-re egyenlítette ki a párharcot. A Predators egy egészen kiválós sorozata szakadt meg ezzel, sorozatban 10 megnyert hazai playoff-meccs után először bukott. A Detroit 29 évvel ezelőtti rekordját még beállította, de a Colorado 1997-es, 11-0-s csúcsát már nem sikerült. A meccs hőse Corey Perry lett, aki a győztes gólt ütötte a hosszabbításban. Az ő meve viszont bekerült a történelem könyvekbe.

A Nashville egy 19 éves rekordot döntött

2017. május 17., 08:26 Módosítva: 2017.05.19 08:51
3

A harmadik harmadban ütött két góllal fordította meg a meccset a Nashville és győzte le az Anaheimet a nyugati főcsoport-döntő harmadik meccsén, ezzel a Predators 2-1-re vezet a párharcban. Nashville egyelőre bevehetetlen, a tavalyról visszanyúló rekorddal együtt, a Preds sorozatban a 10. hazai playoff-meccsét nyerte meg, és ilyenre az NHL-ben az 1997/1998-as Detroit óta nem akadt példa. Egy 19 éves rekordot állított tehát be a csapat, ráadásul egy olyan, amely a nyolcadik helyen jutott tovább a konferenciájában.

Egy gól döntött az NHL keleti döntőjében

2017. május 16., 10:31 Módosítva: 2017.05.16 23:28

Mindössze egyetlen gól döntötte el a keleti főcsoport-döntő második meccsét, amelyen a Pittsburgh legyőzte az Ottawát, Marc-André Fleury 23 védéssel érte a rájátszásban a második shutoutját. A mindent eldöntő gól csak hét perccel a vége előtt esett.

Az Anaheim megint kétgólos hátrányból állt fel

2017. május 15., 09:18 Módosítva: 2017.05.16 10:31

Az Anaheim 5-3-ra verte a Nashville-t az NHL nyugati főcsoportjának döntőjében, ezzel 1-1-re módosította a párharcot. A Predators az első harmad nyolcadik percében már 2-0-ra is vezetett, a Ducks innen fordított és az idei rájátszásban már kilencből a negyedik olyan meccsét nyerte meg, amelyen két-, vagy többgólos hátrányba került.

A Senators idegenben verte a címvédőt

2017. május 14., 11:48 Módosítva: 2017.05.15 09:12

Egy újabb vendéggyőzelemmel folytatódott az NHL főcsoport-döntője, nyugat után keleten is a látogató nyert. Az Ottawa Bobby Ryan, a hosszabbítás 5. percében lőtt góljával győzte le az esélyesebb, címvédő Pittsburgh-öt. Ryan a 2005-ös draft második választottja volt, és érdekesség, hogy pont a másik főcsoportos-döntős, az Anaheim választotta ki és 2013 nyarán tradelte el őt a szombaton is gólt ütő Jakob Silfverbergért és még egy játékosért, draftért cseréba az Ottawába. Ryan azóta 291 meccset játszott a Senatorsba 76+107-tel áll, az playoffban pedig már a hetedig gólját szerezte, 13 pontja van.

A Nashville rögtön történelmet írt

2017. május 13., 09:17 Módosítva: 2017.05.14 11:47

Története első főcsoport-döntőjét játszotta a Nshville és azt rögtön meg is nyerte az Anaheim ellen, így a Kaliforniában lejátszott meccset nyugodtan nevezhetjük történelminek is. A mérkőzés a hosszabbításban dőlt el, James Neal a 10. percben döntötte el az első találkozót. Szombaton Pittsburgh-Ottawa meccs lesz keleten.

Az Anaheim és a Pittsburgh húzta be a hetedik meccset

2017. május 11., 08:57 Módosítva: 2017.05.14 11:47

A Pittsburgh a Washington otthonában, az Anaheim pedig otthon az Edmonton ellen nyerte meg a keleti, illetve a nyugati konferencia elődöntőjének hetedik meccsét és jutott a főcsoport-döntőbe. A döntőért így Pittsburgh-Ottawa, Anaheim-Nashville meccseket rendeznek majd.

Az Ottawa New Yorkban ütötte ki a Rangers

2017. május 10., 09:49 Módosítva: 2017.05.14 11:47

Az újkori Ottawa Senators 1992 óta íródó történetében (az eredeti franchise 1883-ban alakult, 1917 és 1924 között szerepelt az NHL-ben, majd 1934-ben St. Louisba költözött) most harmadszor jutott el a konferencia-döntőbe, miután idegenben győzte le a New York Rangerst a hatodik meccsen és nyerte 4-2-re a párharcot.

Crosby megint fejjel zuhant a palánkra

2017. május 9., 09:51 Módosítva: 2017.05.10 09:48
3

Kezdi összeszedni magát a Washington Capitals, amely a főcsoport-elődöntőben már 1-3-ra állt a Pittsburgh-gel szemben, és kedd hajnalban idegenben nyert 5-2-re, ezzel kiegyenlített a párharcot. Sidney Crosby, aki könnyebb agyrázkódása után kihagyta a negyedik meccset, most megint brutálisan lefejelte a palánkot, de ezúttal folytatta a meccset, az edzője is azt mondta, nem történt semmi.

A Nashville lett az első főcsoport-döntős

2017. május 8., 12:16 Módosítva: 2017.05.08 12:16

A Nashville 3-1-re győzte le a St. Louis, ezzel a Predators elsőként jutott be a főcsoport-düntőbe, ráadásul története legnagyobb sikerét érte el ezzel. Két párharcot a rájátszásban még sosem nyert a csapat.