A doppingfőnök megerősítette: kokain volt
További Kajak-kenu cikkek
- Két magyar is bizottsági elnök lett az európai szövetségben
- Csipes Tamara és Varga Ádám lett az év kajakozója, Csipes Ferenc az év edzője
- Megvan a kenusok szövetségi kapitánya is
- A londoni olimpia ezüstérmese lett a magyar kajakozók új szövetségi kapitánya
- Hazatért Dániából a kajakpápa, forradalmasítaná a Párizsban arany nélkül maradt sportágat
A Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) tartja magát ahhoz az állásponthoz, hogy azért zártak ki a válogatott keretből két sportolót, mert nem élsportolóhoz méltó viselkedést tanúsítottak. Schmidt Gábor főtitkár és Baráth Etele elnök is így nyilatkozott.
A két érintett: a világbajnok Csipes Tamara valamint a két évvel ezelőtti vb-harmadik Dombvári Bence.
A Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője, Tiszeker Ágnes azonban a Telekom Sporthírszolgálatnak azt mondta, kábítószer volt a szervezetükben.
„Sem Csipes, sem pedig Dombvári nem követett el doppingvétséget, és ezért az esetük nem is kerül a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség, a WADA elé. Egy versenyen kívüli doppingellenőrzéshez kapcsolódó drogteszt mutatta ki a szervezetükben a kokainfogyasztás nyomait. Ha ezt az eredményt olimpián, világ- és Európa-bajnokságon, vagy egy Világkupa versenyen produkálják, egyértelmű, hogy más az eset súlya és elbírálása: akkor a kimutatott kokainfogyasztás már kimeríti a doppingvétség fogalmát”' - foglalt állást Tiszeker.
Hozzátette, hogy a doppingellenőrzésekkel párhuzamosan drogteszteket is végeznek, jelezve, hogy a kábítószerek fogyasztása is súlyos következményekkel járhat együtt.
"Jól tudjuk, hogy egy-egy hétvégi buliban, vagy rendezvényen sok minden megtörténhet" - magyarázta Tiszeker.
Az Európa Játékokon nem indulhat egyikük sem, arról majd később határoznak, hogy a válogató versenyeken mi lesz a sorsuk. A válogatóról lehet kijutni az augusztusi vb-re, ahol olimpiai kvótákat lehet szerezni.
Csipes tavaly Szabó Gabriellával az ötszáz méteres párosban, vagyis olimpiai számban nyert vb-aranyat.
2011-ben Csipes volt az év sportolónője, az olimpiára nem tudott kijutni, utána Ausztráliába ment - ő a menekülés szót használta -, majd visszatért és olimpiai bajnok édesapjával készült az idényre.
A két sportoló ügyében előbb a hazai szövetségnek, majd a Magyar Olimpiai Bizottságnak (MOB) kell döntést hozni, a MACS-nak már nincs semmi dolga, hiszen doppingvétségről szó sincs.