Magdolna
18 °C
32 °C
Index - In English In English Eng

Kammerer Zoltán 41 évesen nyert válogatót kajak párosban

2019.06.18. 19:53

A kajakozó Kozák Danuta és Kopasz Bálint, valamint a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros megismételte három héttel ezelőtti sikerét a kajak-kenusok Szolnokon zajló második válogatóversenyén, és így már készülhet az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A válogatók keddi nyitónapján összesen öt számban rendeztek döntőt, ezek közül kettőben - férfi K-2 és C-2 1000 méteren - más egység győzött, mint az első fordulóban.

A nőknél 500 méteren az UTE ötszörös olimpiai bajnoka, Kozák, és a győriek kenus duója is esélyeshez méltóan versenyzett, előbbi közel egy másodperccel utasította maga mögé a három hete is második, ugyancsak ötkarikás aranyérmes Csipes Tamarát, utóbbi pedig majdnem öt másodperccel volt gyorsabb riválisainál.

A férfiak első döntőjében is papírforma-siker született, az itthon évek óta verhetetlen Kopasz utcahosszal verte a másodikként célba érkező Pauman Dánielt és a mezőny többi tagját, a további két döntő azonban izgalmas csatát és új győzteseket hozott.

A kajak kettesek 1000 méteres versenyét a 41 éves, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és a nála 16 évvel fiatalabb Gál Péter István nyerte.

Az első válogatón győztes honvédos duó, Koleszár Mátyás és Németh Viktor ezúttal csak ötödik lett.

A kenusok hasonló számában az első versenyen diadalmaskodó Kiss Balázs és Dóri Bence Balázs most a második helyre szorult Sáfrán Mátyás és új társa, Mike Róbert mögé. Sáfrán május végén még Bakó Tamással lett második az első válogatón.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány a verseny előtt azt mondta: ha bizonyos számokban nem az nyer, aki az első válogatón győzött, az adott helyzet dönti el, hogy még az Európa Játékok előtt megrendezik-e a pótválogatót, vagy csak utána.

Minszkben jövő keddtől csütörtökig rendezik majd a sportág versenyeit. A EJ-csapatot pénteken hirdetik ki, a küldöttség pedig vasárnap utazik el a fehérorosz fővárosba. A szolnoki válogató csütörtökig tart.

A keddi dobogósok (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

  • K-1 1000 m: 1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 3:36.415 p 2. Pauman Dániel (FTC Rekontir KK) 3:41.740 3. Ceiner Benjámin (Budapesti Honvéd SE) 3:44.420
  • K-2 1000 m: 1. Kammerer Zoltán, Gál Péter István (Graboplast Győri VSE, Szolnoki KKK) 3:19.979 2. Noé Zsombor, Solti László (Merkapt-Mekler Ifjúsági TSE, Vasas SC) 3:20.349 3. Noé Bálint, Ilyés Róbert (Budapesti Honvéd SE) 3:21.049
  • C-2 1000 m: 1. Sáfrán Mátyás, Mike Róbert (KSI SE) 3:43.703 2. Kiss Balázs, Dóri Bence Balázs (Dunaferr, UTE) 3:44.058 3. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Dunaferr, UTE) 3:44.128

nők:

  • K-1 500 m: 1. Kozák Danuta (UTE) 1:51.532 2. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 1:52.497 3. Medveczky Erika (Budapesti Honvéd SE) 1:53.187
  • C-2 500 m: 1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 2:01.649 2. Kisbán Zsófia, Bragato Giada (Lágymányosi Spari Vízisport, Tiszaújvárosi KKSE) 2:06.144 3. Bonyai Regina, Kulcsár Dorina (Bajai VSK, Dunaferr SE) 2:13.109

(MTI)

(Borítókép: Kajak-Kenu Győr facebook)