Magyarország-Finnország 34-15

2008.11.30. 17:11
A férfi kézilabda-válogatott negyedórán át gólt sem kapott, végül 19 gólos győzelmet aratott. Magyarország továbbra is vezeti Európa-bajnoki selejtezőcsoportját.

A magyar férfi kézilabda-válogatott továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti Európa-bajnoki selejtezőcsoportját, miután a negyedik játéknapon Nyíregyházán magabiztosan nyert Finnország ellen.

A magyar csapat hozta, a finn elveszítette első három összecsapását a csoportban. A magyarok három alapemberük, Nagy, Eklemovics és Puljezevics sérülése ellenére csütörtökön is simán, 34-21-re nyertek Finnországban.

Most még a hétközi találkozónál is könnyebben indult a meccs, a 8. percben már 5-2 volt. Fokozatosan nőtt a különbség, bár negyedóra elteltével megtorpant a magyar csapat. A nyolcgólos előnyből percek alatt három lett, de a szünetre megint hatra nőtt.

A fordulást követően két számjegyű lett a differencia (21-11), a finneknek negyedóra kellett, hogy megszerezzék első góljukat ebben a játékrészben. Ennek ellenére nem okoztak sok gondot Fazekasnak, illetve Miklernek, a magyar kapusoknak.

A végén már csak az volt a kérdés, sikerül-e húszgólos különbséggel nyerniük Puticséknak. Az Eb-selejtezők márciusban folytatódnak, de a magyarok csak júniusban lépnek legközelebb pályára, a szlovákokat fogadják.

Eb-selejtező, 4. játéknap:

Magyarország-Finnország 34-15 (17-11)
Az állás: 1. Magyarország 8 pont/4 mérkőzés 2. Horvátország 2/2 (67-50) 3. Szlovákia 2/1 (28-27) 4. Görögország 2/3 (78-80) 5. Finnország 0/4
A csoportból az első két helyezett jut tovább a 2010-es ausztriai Eb-re.