Hetesekkel kupagyőztes a Veszprém

2010.04.10. 18:42
Fazekas Nándor csak a büntetőpárbajra szállt be, de akkor mindent fogott, az MKB 19. kupagyőzelmét ünnepelte.

A címvédő MKB Veszprém szombaton a balatonfüredi négyesdöntő fináléjában óriási izgalmak után büntetőkkel legyőzte a Pick Szegedet.

Meglepő volt, de a szünetben két góllal, 14-12-re vezetett a Szeged, sőt, a második félidő elején már 17-13 is volt a javukra. A Veszprém csak a 43. percben, 20-20-nál érte utol vetélytársát. A meccsen csak egyszer, 26-25-re vezettek a veszprémiek.

A találkozó hőse Fazekas Nándor, a veszprémiek válogatott kapusa lett, aki csak a végső hétméteresekre állt be a kapuba, és három szegedi hetest is védett.

A Veszprém története során tizenkilencedszer nyerte el a férfi kézilabda Magyar Kupát.