Húsz percet bírtunk a világbajnok ellen

2011.01.22. 22:41
A magyar férfi kézilabda-válogatott 37-24-re kikapott a címvédő, olimpiai és Európa-bajnok francia csapattól a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokság első középdöntős meccsén.

A világbajnokságon remek formában védő Mikler kezdett a magyar kapuban, a meccs első gólját Ilyés bejátszásából Iváncsik Gergő lőtte. A franciák azonnal egyenlítettek, Ilyés 10 méterről vette vissza az előnyt, a harmadik magyar gólt is ő dobta. Gyengén védekezett a két csapat, a franciák ébredtek előbb, Gille trükkös lövésével és egy indításgóllal 5-3-ra elléptek.

Az eksztázisban játszó Mocsai három gólt lőtt zsinórban (6-6), a meccs első kiállítását Schuch kapta Karabaticsról. Kivédekeztük, sőt két nagy helyzetből gólt is szerezhettünk volna. A 11. percben Ilyés nagy átlövésével lett 8-6 ide, a franciák kapust cseréltek, a világ legjobbja, Omeyer egy labdát fogott csak, leült a padra.

A 14. percben 9-8-as magyar vezetésnél egyértelmű volt, idegesek a franciák. Percekig nem volt gól, a 17.-ben Mocsai időt kért. Zubait kiállították, nyolc perces magyar gólszünet után Mocsai lövésével lett meg a 10-9-es vezetés.

A franciák erősítettek, átvették a vezetést, és egyre jobban elhúztak (24. perc, 14-12). Mocsai behozta a kapuba Fazekast, Császár góljaival zárkóztunk, de Karaboué szinte mindent védett. A franciák is időt kértek a félidő végén, az utolsó két perc is az övék volt, 18-13-nál jött a szünet.

A 2. félidő magyar góllal indult, de a pazarul játszó Gille azonnal visszaállította a különbséget, sőt, egyre jobban elléptek a franciák, a 39. percre 23-15 lett. Innentől már csak a gólkülönbség volt kérdéses, a 44. percben 26-16-nál volt először tízgólos a lemaradás. Semmi nem jött be, a távolság egyre nőtt, Harsányi, Gál, Katzirz góljaival sikerült nagyjából tartani az eredményt. Az utolsó percben Gille svédcsavarral lőtte a meccs gólját, a végeredmény 37-24 lett.

Mocsai kapitány a 2. félidőben már feladta a meccset, ez a cseréiből egyértelműen kitűnt. Bántó volt a különbség a két csapat között, a sokkal erősebb és technikásabb francia csapat kemény, sokat ütköző védekezéssel felőrölte az egyre nagyobb bajba kerülő, néha hit és erő nélkül, sok technikai hibával, rossz lövőszázalékkal próbálkozó magyarokat. A világbajnoknak ráadásul minden sikerült, a kapuban Karaboué megbabonázta a magyar lövőket.

Mocsai Lajos: "Húsz percig játszottunk jól, majd főleg a védekezésben elmaradt a csapat attól, amit vártam. A szünet előtt két-három kisebb sérülés történt, ezek miatt cserélni kellett, és ekkor már olyan hátrányba kerültünk, amelyről nem hittük el, hogy ledolgozható. Később több poszton cseréltem, igyekeztem mindenkinek bizonyítási lehetőséget adni. A franciák nagy iramot diktáltak, sokat hibáztunk ilyen tempó mellett. A németek legyőzték Izlandot, látszott, hatalmas a küzdőképességük, és remek fizikai állapotban vannak. Óriási fegyvertény lenne győzni ellenük. Segítségünkre lesz Perez Carlos is."

Vasárnap szünnap, hétfőn az olimpiai ezüstérmes izlandiakat legyőző németek következnek, az a mérkőzés a legfontosabb az első hét közé jutás szempontjából, ami olimpiai kvalifikációt ér.

Eredmények

Eredmény, I. csoport (Jönköping), 1. forduló:
Franciaország-Magyarország 37-24 (18-13)
gól: Karabatic 7, Accambray 6, Fernandez 5, Abalo 4, Roine 4, Gille 4, Honrubia 2, Guigou 1, Sorhaindo 1, Junillon 1, Joli 1, Bingo 1, illetve Mocsai 7, Ilyés 4, Császár 3, Nagy 2, Katzirz 2, Harsányi 2, Gál 1, Iváncsik G. 1, Törő 1, Lékai 1

Dánia-Lengyelország  28-27 (15-9)
A csoport állása: 1. Dánia 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Horvátország 3, 4. Lengyelország 2 (72-75), 5. Argentína 2 (68-82), 6. Szerbia 1