Szombaton kezdődik a női kézidöntő

2011.05.05. 09:05

A Győr arra készül, hogy sorozatban negyedszer, összesítésben pedig nyolcadszor legyen bajnok a női kézilabda NB I-ben, míg a Debrecen fennállása harmadik sikerét érhetné el, ha legyőzi riválisát a szombaton kezdődő döntősorozatban. A címvédő ebben a szezonban magyar csapattól még nem kapott ki, csak a Bajnokok Ligájában botlott, és nem jutott be a döntőbe.

Az ETO az alapszakaszban hazai közönsége előtt 32-26-ra, Debrecenben pedig 35-22-re győzött. A győri rendezésű Magyar Kupa-döntőben, április 3-án a DVSC-Korvex az első félidőben jól tartotta magát, vezetett is, ám a vége 29-21 lett Pálingeréknek.

A két együttes a tavalyi fináléban is megmérkőzött, akkor a Győri Audi ETO KC előbb 35-21-re, majd idegenben 26-25-re győzött, így 2-0-ra nyerte a - most is két sikerig tartó - párharcot.

A Győr 1957-ben, 1959-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben és 2010-ben, míg a Debrecen 1955-ben és 1987-ben volt bajnok.