Nagyképűségük vitte sírba a dánokat

2012.01.19. 22:20

A szerbiai férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó csoportmeccseit rendezték két csoportban, és a tavalyi vb-ezüstérmes dánok öt góllal is vezettek (19-14 volt a 37. percben) a lengyelek ellen a második félidőben, mégis kikaptak.

Az 58. percben 25-24-es állásnál a dánok emberelőnybe kerültek, ebből két gólt kaptak, mert érthetetlen hibáik után Orzechowski kétszer is meglépett, és biztosan fejezte be a lerohanást, ezzel fordítottak a lengyelek. A szélső csak azért nem lőtte be a harmadik gólját, mert Landin nagy bravúrral védett.

Úgy látszott, a dánok elhitték, hogy a kiállítás után megnyerték a meccset, nem kell semmit csinálniuk, technikai hibáikat a lengyelek könyörtelenül kihasználták. Ulrik Wilbek edző üvöltve kért időt, de akkor már nem tudta felrázni a társaságot.

Jurecki góljára a végén még Lindberg válaszolt, így alakult ki a 27-26-os állás.

Dánia nulla ponttal ment csoportjából a középdöntőbe, igen kevés esély van arra, hogy ezúttal is a négy közé jusson, mert Szerbia valamint Németország is négypontos. Az olimpiai selejtezőért a két csapat várhatóan hatalmas csatát fog vívni, hacsak mindkettő nem jut az elődöntőbe.

A németek legyőző csehek miután 27-21-re kikaptak a macedónoktól, kiestek.

Jegyzőkönyv

A csoport (Belgrád):

Szerbia-Szlovákia 21-21 (13-6)
Lengyelország-Dánia 27-26 (10-14)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 5 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Dánia 2, 4. Szlovákia 1
B csoport (Nis):
Macedónia-Csehország 27-21 (12-12)
Németország-Svédország 29-24 (20-15)
A csoport végeredménye: 1. Németország 4 pont, 2. Macedónia 3 (76-71), 3. Svédország 3 (83-84), 4. Csehország 2