Császárék döntetlenért küzdöttek Lengyelországgal

2013.01.04. 20:40 Módosítva: 2013.01.04. 20:46

Döntetlennel kezdett a világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újév Kupán Brnóban, ahol a szintén vb-résztvevő lengyelekkel végzett 27-27-re a nyitónapon.

Mocsai Lajos együttese, amelynek a mostani az utolsó erőfelmérő tornája a spanyolországi vb előtt, a pénteki meccsen álmosan kezdett, az ellenfél négy góllal meglépett. Az első negyedóra elteltével sikerült az egyenlítés, utána már végig kiegyenlített volt a meccs.

A szünetben a lengyeleknél volt az előny (12-14), a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint még a 40. percben is egygólnyival jobban állt a rivális (16-17). Az 50. percben aztán utolérte a Mocsai-csapat a lengyeleket (22-22), végül döntetlennel zárult a mérkőzés.

Mocsai a mérkőzés után azt mondta, „értékes döntetlent értünk el a rendkívül erős, és a kihagyott olimpia miatt a világbajnokságra kettőzött erővel készülő lengyel válogatott ellen. A mérkőzés elején több labdát eladtunk, indításból és átlövésekből gólokat kaptunk, így 6-2 után váltanunk kellett. Váltogattuk a nyitott és a zárt védekezési formákat a meccs során, egy ideig Krivokapics szerepelt jobbszélsőben, és a belső védőinket is végig variáltuk. A hajrában Császár és Tatai is jól teljesített, 27-25-ös lengyel vezetés után tudtunk Tatai bravúrja után egyenlíteni, sőt, akár győzhettünk is volna, de furcsa módon a végjátékban Lékai gólját érvénytelenítették belemenés miatt. A célunkat elértük, fontos tapasztalatokat szereztünk, és a játék képe alapján megérdemeltük a döntetlent.

Eredmény

Magyarország-Lengyelország 27-27 (12-14)

LENGYELORSZÁG: Szmal, Wichary (kapusok), Bartczak, Bielecki 8, Chodara, Jaszka 1, B. Jurecki 2, M. Jurecki 5, Jurkiewicz 2, Kubisztal 6 (4), Krajewski 3, K. Lijewski 1, Orzechowski, Pilitowski, Szpera, Syprzak 2, Wisniewski 1. Szövetségi kapitány: Michael Biegner.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Liszkai (kapusok), Ancsin 2, Császár 10 (2), Grebenár, Harsányi 3, Iváncsik G. 1, Krivokapic, Lékai, Mocsai T., Nagy K. 3, Nagy L. 6, Putics, Schuch, Szöllősi, Vadkerti, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

korábbi eredmény:
Szlovákia-Csehország 30-22 (14-12)

A torna állása: 1. Szlovákia 2 pont (30-22), 2. Magyarország 1 (27-27) és Lengyelország 1 (27-27), 4. Csehország 0 (22-30)