Sorozatban 11. BL-meccsét nyerte a Győr

2013.03.10. 21:25

A Győr már az előző fordulóban bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe, így csak az volt a kérdés a montenegrói Buducsnoszt ellen, hogy továbbra is százszázalékosak maradnak-e Görbiczék. Végül csak egy góllal, 21-22-re nyerve, de hibátlanok maradtak tizenegyedik BL-meccsükön is.

A Győr tavaly a BL-döntőben idegenben lőtt kevesebb góljával kikapott a Podgoricától. A mostani sorozatban viszont február 2-án, hazai pályán 27-17-re verte montenegrói riválisát. A Buducsnosztnak nagyon fontos lett volna, hogy győzzön, ennek ellenére az első félidőben végig a Győr vezetett. Többször volt ötgólos a magyar csapat előnye, a félidő hajrájában azonban felzárkózott a Podgorica, így csak egy gól előny maradt a szünetre.

A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, a Győr a 45. percig őrizte egy-kétgólos előnyét, de 16-16-nál a hazai csapat utolérte, sőt, át is vette a vezetést. A Győr az 50. percben egyenlített (20-20), majd újra előnybe került. A hajrában az ETO játékosai koncentráltak jobban, így sorozatban a 11. BL-mérkőzésüket is megnyerték.

Vasárnapi sikerük azt jelenti, hogy mögöttük a Larvik jut másodikként az elődöntőbe ebből a csoportból.

I. csoport:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Győri Audi ETO KC 21-22 (12-13)
a magyar csapat gólszerzői: Görbicz 7, Löke 5, Radicevic 4, Amorim 3, Lekic 2, Kovacsics 1

Szombaton játszották:

Randers (dán)-Larvik (norvég) 26-31 (15-15)

Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Győr 10 pont, 2. Larvik 6, 3. Podgorica 3, 4. Randers 1

II. csoport:
Krim Ljubljana (szlovén)-Zvezda Zvenyigorod (orosz) 27-23 (11-13)

szombaton játszották:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Oltchim Valcea (román) 23-30 (15-15)

Az állás: 1. Ljubljana 8 pont, 2. Valcea 6 (131-122), 3. FTC 6 (136-143), 4. Zvenyigorod 0

A csoportok első és második helyezettje jut az áprilisi elődöntőbe, ahol a csapatok keresztbe játszanak a döntőért.