A Veszprém átgázolt a spanyolokon

2013.03.23. 17:55
Az MKB az idegenbeli 23-20-as győzelem után szombaton 33-25-re nyert a spanyol Ademar León ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős sikerrel került a legjobb nyolc közé.

A kezdeti bizonytalankodás után - Ruesga duplájával 2-1-re vezetett a León - remekül folytatta a Veszprém, több labdaszerzés után a 10. percben, 6-3-nál a vendégek időt kértek. A hazaiak lendülete nem tört meg (8-3), csak akkor, amikor Chemát kiállították, ezután hármat dobott zsinórban a León, és feljött.

Azonos létszámban nem volt gond, Császár sorra értékesítette a hétmétereseket, de a spanyoloknál zseniálisan játszó Ruesgát nem lehetett fogni, bárhonnan lőtt, az bement, jött is Fazekas a kapuba.

A spanyol csapat, amely már 15-10-es hátrányban is volt, újabb emberelőnye alatt beindult, Ruesga és Juan Castro is felpörgött, így a szünetben már csak egy gól volt az MKB előnye, de összesítésben így is vezettek néggyel.

A szünet után bekezdett a magyar bajnok, Nagy László és a pályára lépő Dzsalami is óriási gólt lőtt, rövid idő elteltével újra megnyugtató különbséggel vezetett (18-14). Vranjes góljaival még egyszer feljött a León, két gólra de ez már kevés volt. A félidő derekán 5+1 védekezésre váltott a Veszprém, ami bevált, és sok indításgóllal 25-19-re meglépett, Gulyás, Nagy és Dzsamali is betalált. Jött a spanyol időkérés, de a sokat nem segített.

A hajrában könnyedén őrizte, még növelte is előnyét a magyar csapat. A végére teljesen megtört az Ademar, Ugalde egymás után dobálta a gólokat, a másik oldalon Ruesgának is voltak szép megmozdulásai, de nyolcgólos veszprémi győzelem lett a vége. A Veszprém összesítésben tizenegy gólos különbséggel jutott a legjobb nyolc közé.

A két csapat tavaly ugyancsak a legjobb 16 között találkozott, akkor egy öt másodperccel a vége előtt esett góllal a León jutott tovább. A magyar csapat tíz év után tudott ismét spanyol ellenféllel szemben továbbjutni a kieséses szakaszban.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó

MKB Veszprém-Ademar León (spanyol) 33-25 (15-14)
gól: Ugalde 7, Gulyás 5, Császár 5/5, Nagy 4, Sulic 3, Chema 3, Dzsamali 3, Terzic 2, Laluska 1, illetve Ruesga 8, Campos 4, Carillo 3, Castro Alvarez 3, Pineiro 3, Vranjes 3, Vrazalic 1

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel.