Görbiczék 24 góllal verték Ausztráliát

2013.12.10. 20:56 Módosítva: 2013.12.10. 20:57

A magyar női kézilabda-válogatott 39-15-re nyert az ausztrál csapat ellen a szerbiai női kézilabda-világbajnokság keddi, 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos

A sikerrel Hajdu János szövetségi kapitány csapata bejutott a nyolcaddöntőbe, az pedig majd a csütörtöki románok, majd a pénteki, szintén hibátlan németek elleni meccsen dől el, hogy hányadik helyen végez csoportjában.

Az ausztrálok csak a meccs 12. percéig tudtak lépést tartani a magyarokkal, utána már annak is örültek, ha eredményesek voltak, írta az MTI

Bátran kezdtek az ausztrálok - akiket a 2005-ös vb-n 57-9-re győztek le a magyarok -, és emberelőnyük alatt 3-1-re elhúztak. A lassan ébredő magyarok a 12. percben vezettek először (4-3), utána komolyabban vették a meccset, így a folytatásban már alig volt hiba. A második félidőben a sportágat csak tanuló ausztrálok összesen négyszer találtak be a nagyszerűen védő Kiss Éva kapujába.

3. forduló:

D csoport (Újvidék):

Magyarország-Ausztrália 39-15 (19-11)

Gól: Vincze 6, Soós 6, Triscsuk 5, Bognár-Bódi 4, Cifra 4, Szucsánszki 3/2, Görbicz 3/1, Kovacsicz 3, Szekeres 2, Bulath 2, Szamoránsky 1, illetve Potocki 8/1, Bentwitch 3, Thomas 2, Cook 1, Smiljanic 1

Németország-Románia 26-23 (13-12)

Csehország-Tunézia 28-24 (15-14)

Az állás: 1. Magyarország 6 pont (100-66), 2. Németország 6 pont (99-70), 3. Románia 4 (82-56), 4. Csehország 4 (87-96), 5. Tunézia 0 (65-81), 6. Ausztrália 0 (43-107)