Óriásit javult Dujshebaev csapata Ukrajnában

2014.11.02. 18:54

A portugálok elleni hazai Eb-selejtezőn nyújtott gyengébb teljesítmény után Ukrajnában sokkal jobb játékot mutatott Talant Dujshebaev csapata, miután meggyőző különbséggel, 33-20-ra nyertek.

A kezdés is remekül indult a magyar férfi kézilabda-válogatottnak, hiszen hat perc után már 4-0-ra vezettek többek között Ancsin két góljával, utána viszont az ukránok fel tudtak zárkózni 5-4-re. Ekkor megint megrázta magát a magyar csapat és könnyedén elhúzott 5-8-ra, ami után már csak 9-7-es magyar vezetésnél volt némileg szoros az állás a 21. percben.

A szünetig Dujshebaev remekül forgatta a keretet, összesen 9 magyar játékos talált be és a legeredményesebb Gulyás is csak 3-ig jutott, így volt 15-9 a javunkra a félidőben. Igaz, nem szabad megfeledkezni Mikler Roland remek munkájáról sem a kapuban, hiszen ő is kellett ahhoz, hogy 10 alatt maradjanak az ukránok.

A második félidő kezdése még az elsőénél is jobban sikerült. Ugyan a hazaiaké volt az első gól, utána viszont 21-10-ig, majdnem 10 percen át nem is tudtak hozzászólni a játékhoz. A 11 gólos különbség szép lassan, de csak nőtt az utolsó 20 percben, sőt, egyszer volt 18 is a két csapat között, a végére viszont kiengedtek kicsit, így lett 33-20 a végeredmény.

5. selejtezőcsoport, 2. forduló:

Ukrajna-Magyarország 20-33 (9-15)

a magyar góldobók: Iváncsik 7/1, Ancsin 4, Nagy K. 3, Gulyás 3, Bánhidi 3, Császár 2/2, Zdolik 2, Szöllősi 2, Ilyés 2, Zubai 2, Bodó 2, Balogh 1

A csoport legfontosabb információi

A nap másik mérkőzésén:

Portugália-Oroszország 29-34 (12-18)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Oroszország 2/1, 3. Portugália 0/2 (59-65), 4. Ukrajna 0/1 (20-33)