A Flensburg is negyeddöntős

2016.03.27. 20:17

A német Flensburg-Handewitt kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

A német csapat a 28-27-es idegenbeli siker után a nyolcaddöntő vasárnapi visszavágóján is egy góllal győzte le a francia Montpellier együttesét, a következő párharcban pedig a lengyel Kielcével találkozik.

A tavaly ezüstérmes MVM Veszprém a macedón Vardar Szkopjéval csap össze a kölni négyes döntőbe jutásért.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:

Flensburg-Handewitt (német)-Montpellier (francia) 31-30 (20-14)

Továbbjutott: a Flensburg kettős győzelemmel, 59-57-es összesítéssel.

később:

Rhein-Neckar Löwen (német)-PPD Zagreb (horvát) 19.30 (az első mérkőzésen: 24-23)

szombaton játszották:

MVM Veszprém-Motor Zaporizzsja (ukrán) 41-28 (23-14)

Tj.: a Veszprém kettős győzelemmel, 70-52-es összesítéssel.

Kielce (lengyel)-Meskov Breszt (fehérorosz) 33-30 (14-14)

Tj.: a Kielce kettős győzelemmel, 65-58-as összesítéssel.

Vardar Szkopje (macedón)-Wisla Plock (lengyel) 25-24 (13-15)

Tj.: a Vardar Szkopje 55-54-es összesítéssel.

szerdán játszották:

THW Kiel (német) - MOL-Pick Szeged 36-29 (18-14)

Tj.: a Kiel 65-62-es összesítéssel

Utolsóként a horvát PDD Zagreb jutott be vasárnap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

A zágrábi csapat hazai pályán egy góllal elveszítette a német Rhein-Neckar Löwen elleni nyolcaddöntő első meccsét, a vasárnapi idegenbeli visszavágón viszont 31-29-re győzött, így továbbjutott. A következő párharcban a Paris Saint-Germain együttesével találkozik.

Rhein-Neckar Löwen (német)-PPD Zagreb (horvát) 29-31 (15-13)
    Továbbjutott: a PDD Zagreb 54-53-as összesítéssel.

A negyeddöntő párosítása:

PDD Zagreb-Paris Saint-Germain (francia)

THW Kiel-Barcelona (spanyol)

Vardar Szkopje-MVM VESZPRÉM

Flensburg-Kielce

A negyeddöntő első mérkőzéseire április 20. és 24. között, a visszavágókra pedig április 27. és május 1. között kerül sor, a kölni négyes döntőt pedig május 28-án és 29-én rendezik.