Szilvia
16 °C

Görbicz 2013-ban szórta így meg magát utoljára a BL-ben

2017.02.05. 18:46

A Győri Audi ETO KC hozta a kötelezőt a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A középdöntő második fordulójában hat góllal verte a csoport utolsó helyén álló dán Esbjerget.

Támadásépítésben és -befejezésben, valamint védekezésben is remekül kezdett a Győr, így négy percen belül három góllal ellépett (0-3) BL-újonc ellenfelétől. Mivel a Görbiczék nem tudták folytatni hatékony, pontos játékukat, a dán bajnokcsapat hamarosan egyenlített (5-5), írja az MTI.

Innen megint ellépet a Győr, Kari Aalvik Grimsbö és Kiss Éva védéseinek, illetve Görbicz Anita góljainak köszönhetően nőtt a különbég (7-12), de létszámfölényben eredményesebben kézilabdáztak a dánok, így az első félidő hajrájában ismét szorossá tették az állást (12-13).

A második félidőt taktikus, fegyelmezett játékkal kezdték a győriek, akik két és fél perc után újra négy góllal vezettek (13-17). Sérülés miatt az Esbjerg csak egy kapust tudott nevezni a meccsre, a norvég Emliy Stang Sandro így a játékidő kétharmadánál fáradni kezdett, ezt pedig jól használta ki a Győr (18-24).

A hajrában is látványosan, pontosan kézilabdáztak, és magabiztos sikert arattak a győriek. A mezőny legeredményesebb játékosa, Görbicz Anita lett 11 góllal. Az ETO csapatkapitánya legutóbb 2013 októberében szerzett legalább tíz gólt a Bajnokok Ligájában.

Női BL, 2. csoportkör, 2. forduló, 2. csoport:
Esbjerg (dán)-Győri Audi ETO KC 26-32 (12-14)
a Győr gólszerzői: Görbicz 11, Amorim 6, Mörk, Groot 5-5, Tomori, Broch 2-2, Knedlikova 1

A győriek jövő vasárnap a norvég Larvikkal játszanak a középdöntőben.

Az állás: 1. Győri ETO 10 pont, 2. Larvik (norvég) 7, 3. Midtjylland (dán) 6 (150-151), 4. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6 (155-173), 5. CSM Bucuresti (román) 5, 6. Esbjerg 2