Friderika
12 °C
29 °C

November óta először nyert otthon a Veszprém a BL-ben

2017.02.25. 18:51

A Telekom Veszprém házigazdaként 31-25-re legyőzte a lengyel Wisla Plock együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, szombaton, pedig a magyar csapatból öt játékos is hiányzott: Ivan Sliskovic, Aron Palmarsson, Renato Sulic, Marko Kopljar és Ancsin Gábor sem tudott pályára lépni. November óta ez volt az első hazai győzelme a Veszprémnek a BL-ben.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, Nagy László és a svéd Andreas Nilsson vezérletével hamar elhúztak 6-4-re, de ennél jobban csak nagy nehezen tudták leszakítani a lengyeleket, akik 18-14-nél egész jól tartották magukat a szünetben.

Az MTI beszámolója szerint a Veszprém a második félidő első nyolc percében nem talált kapuba, de az ellenfél nem tudott élni ezzel a rossz szériával. A legszorosabb állás 24-22-nél volt a második félidő közepén, de a vége innen megint a Veszprémé volt.

A Veszprém csütörtökön Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport

Telekom Veszprém-Orlen Wisla Plock (lengyel) 31-25 (18-14)

a Veszprém gólszerzői: Ilic 7, Nagy L. 6, Nilsson, Ugalde 5-5, Lékai 4, Gajic 2, Iváncsik G., Marguc 1-1

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 18/11, 3. Telekom Veszprém 14/12, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel (német) 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/11, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/10

vasárnap játsszák

B csoport: Vive Tauron Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 18.00

Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen (német) 17 pont/12 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje (macedón) 16/11, 3. Vive Tauron Kielce 14/11, 4. MOL-Pick Szeged 13/11, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 7/11, 7. IFK Kristianstad (svéd) 6/11, 8. PPD Zagreb (horvát) 5/11

Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.