Kézi-BL: szabadkártyát kapott a Szeged és a Ferencváros
További Kézilabda cikkek
- A tabella élén telel a magyar válogatott játékos csapata a Bundesligában
- Imre Bencéék nagy csatában győztek, tapadnak az élmenőre a Bundesligában
- Magyar válogatott játékos volt a mezőny legjobbja a Bundesliga-meccsen
- Megkezdődött a jegyárusítás a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjére
- A döntőben sem bírtak a norvég szupersztárokkal, hibátlanul védték meg Európa-bajnoki címüket
A férfiaknál a MOL-Pick Szeged, a nőknél a Ferencváros kapott szabadkártyát a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére.
A magyar csapatok közül automatikusan csak a bajnoki címvédők - a Telekom Veszprém, illetve a BL-győztes Győri Audi ETO KC - kerülnek a csoportkörbe, ezért kellett a szegedieknek és a fővárosiaknak indulási jogért folyamodniuk. A női klubok közül az EHF Kupa-győztes Siófok KC, valamint az Érd HC is kért szabadkártyát, de a Ferencvárossal ellentétben nem járt sikerrel, ahogyan a dán Odense, a német Thüringer HC és a norvég Storhamar sem.
Az FTC a legutóbbi négy idényben rendre a negyeddöntőig jutott a BL-ben.
A férfiaknál hiába pályázott az izlandi Selfoss, a francia HBC Nantes és a Chambery Savoie Montblanc, a német SC Magdeburg, a luxemburgi Handball Esch, az északmacedón Metalurg Szkopje és a norvég OIF Arendal Elite.
Az európai szövetség (EHF) honlapjának beszámolója szerint a férfiaknál a következő szezonban is 16 klub verseng a felső ágon, a A és a B csoportban. A C és a D csoport ezúttal is a gyengébb csapatok 12-es mezőnyét tartalmazza. Ez lesz az utolsó évad ebben a rendszerben, jövő nyártól változik a lebonyolítás.
A szisztéma idén még a nőknél sem változik, négy négyes csoportban kezdődnek a küzdelmek, majd a kétcsoportos középdöntő után a negyeddöntő és a négyes döntő következik.
A csoportkör sorsolására jövő csütörtökön kerül sor, az első fordulót a férfiaknál szeptember közepén, a nőknél október elején rendezik.
A férfi BL mezőnye:
AB-ág:
Telekom Veszprém, MOL-Pick Szeged, Meskov Breszt (fehérorosz), PPD Zagreb (horvát), Aalborg Handbold (dán), Flensburg-Handewitt (német), Barcelona (spanyol), Paris Saint-Germain (francia), Vardar Szkopje (északmacedón), Elverum (norvég), PGE Vive Kielce (lengyel), FC Porto Sofarma (portugál), Celje Pivovarna Lasko (szlovén), Motor Zaporizzsja (ukrán), THW Kiel (német), Montpellier HB (francia)
CD-ág:
Riihimäen Cocks (finn), Dinamo Bucuresti (román), Csehovszkije Medvegyi (orosz), IK Sävehof (svéd), Kadetten Schaffhausen (svájci), Tatran Presov (szlovák), GOG Gudme (dán), Bidasoa Irun (spanyol), Eurofarm Rabotnik (északmacedón), Orlen Wisla Plock (lengyel), Sporting CP (portugál), IFK Kristianstad (svéd)
A női BL mezőnye:
Győri Audi ETO KC, FTC-Rail Cargo Hungaria, Buducnost Podgorica (montenegrói), Rosztov-Don (orosz), Metz HB (francia), Team Esbjerg (dán), Vipers Kristiansand (norvég), SG BBM Bietigheim (német), Krim Mercator Ljubljana (szlovén), IK Sävehof (svéd), Perla Lublin (lengyel), Podravka Koprivnica (horvát), SCM Valcea (román), CSM Bucuresti (román), Brest Bretagne (francia), valamint a selejtezőtorna győztese (a spanyol Rocasa Gran Canaria, a szerb ZORK Jagodina, a cseh DHK Banik Most vagy a török Kastamonu GSK)