Az utolsó másodpercekben lőtt góllal nyertek rangadót a spanyolok a kézi-vb-n

2019.12.06. 08:50

A C-csoportban Montenegró-Spanyolország mérkőzést rendeztek pénteken a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokságon. Mindkét csapat továbbjutott már, 8-8 ponttal álltak, ettől függetlenül volt tétje a meccsnek, mert a középdöntős szereplés szempontjából fontos volt, hogy hányadik helyen és hány ponttal mennek tovább. Ebben a csoportban szerepel a magyar válogatott is, a spanyoloktól és a montenegróiaktól is kikapott.

Az utolsó percekig szoros volt a meccs: félidőben 14-14 volt, utána hiába húztak el a spanyolok 2-3 góllal, az utolsó percben sikerült egyenlíteniük a montenegróiaknak.

A vége előtt 10 másodperccel azonban még támadhattak egyet a spanyolok. Gyorsan emberelőnybe kerültek, amivel éltek is; már csak két másodperc volt hátra, amikor az átlövő megszerezte a győztes gólt, így lett 27-26. Ez azt jelenti, hogy Spanyolország megnyerte csoportját és 4 pontot, Montenegró pedig 2 pontot visz a középdöntőbe.

A magyar válogatott 11 órakor játszik Romániával, a győztes bejut a középdöntőbe.