Hibátlan mérleggel Európa-bajnok a magyar női junior kéziválogatott!

2023.07.16. 20:38
A magyar válogatott nyerte meg a női junior kézilabda-Európa-bajnokságot, mivel a döntőben 35–26-ra legyőzte Dániát.

A két csapat már szerdán, a középdöntő utolsó fordulójában is találkozott egymással, akkor 41–23-ra nyertek a magyarok, bár az a mérkőzés mindkét együttes számára tét nélküli volt a továbbjutás szempontjából – hívja fel rá a figyelmet a Magyar Távirati Iroda.

A magyar szövetség tudósítása szerint Julie Scaglionéék kezdtek jobban, a találkozó elején háromszor is megszerezték a vezetést, és bár Varga Emíliáék fordítottak (3–4), a 11. percben már ötödször eredményes átlövő révén megint a dánoknál volt az előny (8–7), a 23. minutumban pedig már négy volt közte (14–10).

A szünetig egy gólt sikerült ledolgozni a hátrányból (17–14), a fordulást követően viszont a 34. percben megrekedt az északi offenzíva (19–17), Simon Petra Annáék a nyolcperces gólcsendet kihasználva állva hagyták ellenfelüket (19–23).

Az olló pedig csak nyílt a felek között, az 51. percben Varga Emília gólja már kilencgólos magyar előnyt jelentett (22–31), ami a végére is beállt (26–35).

Scaglione és Varga egyaránt 11 találatig jutott a meccsen, de amíg nálunk Csíkos Luca és Simon is hozzátett nyolc-nyolc gólt, addig a dánoknál nem tudtak felnőni a társak.

A magyarok sorozatban harmadszor nyerték meg az U19-es korosztály kontinenstornáját, így az összmérlegük immár három arany-, három ezüst- és egy bronzérem – emeli ki az MTI.

NŐI JUNIOR KÉZILABDA-EURÓPA-BAJNOKSÁG
DÖNTŐ
Dánia–Magyarország 26–35 (17–14)

Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata a csoportkörben Franciaországot 30–29-re, Szerbiát 32–26-ra, Norvégiát 28–20-ra győzte le, a középdöntőben a dánok elleni sikert megelőzően Montenegrót 28–25-re verte, majd az elődöntőben 34–26-ra nyert a házigazda Románia ellen. A csapat legeredményesebb játékosa Simon Petra volt a tornán, aki összesen 43 gólt lőtt.