12 - 13
2024.01.26. 16:01
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 32’

A másik oldalon sem születik gól az első támadásból, Mackovsek lőtt kapu mellé, fölé. Ancsin passzolt Lékainak, aki összetérdelt szlovén ellenfelével, fájdalmas arccal nézett a kispad felé. Közben áll a játék, minden bizonnyal az órával vannak problémák.

Hosszú percek óta áll a játék.

• 31’
    hétméteres: kihagyta | Magyarország | 2. félidő
    31’

Ancsin tört be, szabálytalankodtak ellen, hétméteres az ítélet. Lékai viszont megint hibázott, hárított a szlovén kapus. Ezek a gólok nagyon hiányoznak.

• 31’

A második játékrészt a magyar válogatott kezdte – egygólos hátrányban.

• 30’

Nagyon hullámzó félidőn vagyunk túl, volt olyan pillanat, amikor a háromgólos vezetésért támadott a magyar válogatott, de az a ziccer kimaradt. A folytatásban inkább a szlovénok akarata érvényesült, volt a magyar válogatottnak is több mint 4 perces gólcsendje, viszont a végén Ilic góljával egy gólra zárkózott válogatottunk.

13–12-re vezet a szünetben Szlovénia, innen folytatjuk egy rövid pihenő után.

• 30’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    Magyarország Ilic (43)
    12
    13 Szlovénia
    30’

Chema Rodríguez kikérte idejét az utolsó magyar támadás előtt, amelynek végül volt eredménye, Ilic lövése utat talál a hálóba – Fazekas passzából. A szlovén kapus azt reklamálja, hogy Ilic fejre célzott, de nincs büntetés.

Nagyon kellett a végére a magyar gól.

• 30’
    gól | Szlovénia | 1. félidő
    11
    13 Szlovénia Suholeznik (95)
    30’

De most gólt ítélnek a bírák, teljes joggal.

• 29’

Zarabec nyerte meg az egy egyet, de ziccerben hibázott, Ilic hozta a labdát, de Sipos kapufára lőtt, balszerencse. Több mint 4 perce nem dobott gólt a magyar csapat. És megint videóznak a szlovénok – most Suholeznik lövését.

• 27’
    11
    12 Szlovénia Vlah (88)
    27’

Sipos blokkolta Vlah lövését, de visszapattant a szlovénhoz, aki két ujjal összeszedte a labdát, és kíméletlen volt. Ezek most nem a magyar válogatott percei.

• 27’
    hétméteres: kihagyta | Magyarország | 1. félidő
    27’

Újabb hétméterest kapott a magyar csapat, Bánhidi ellen szabálytalankodtak, viszont most Rosta elhibázta, hárított a szlovén kapus.

• 26’
    11
    11 Szlovénia Vlah (88)
    26’

Vlah most kifogott a magyar kapuson, és egyenlített.

• 25’
    hétméteres: bent | Magyarország | 1. félidő
    Magyarország Rosta (45)
    11
    10 Szlovénia
    25’

Most Rosta áll oda a heteshez, ő nem hibázik. A tornán Rosta 25 lövéséből már 23 alkalommal volt eredményes.

• 24’

Passzívnál a szlovén támadás, Vlah próbálkozott lövéssel, de jó a magyar blokk, Ilic főszereplésével. A túloldalon Imre Bencének játszották ki a jobb szélre, aki rögtön betört, de falba ütközött az egyik szlovén védő személyében. Hétméteres a jutalma.

• 23’
    23’

Lékai viszont kapufára lőtte a hétméterest, így nincs újra magyar vezetés. Ez már a hetedik kihagyott hétméterese volt Lékainak a tornán.

• 22’
    2 perces kiállítás | Szlovénia | 1. félidő
    Jovicic Slatinsek (19) Szlovénia
    22’

A szlovénoknál is jön az újabb kétperces kiállítás, Jovicic feszítette vissza csúnyán Fazekas karját, mehet pihenni. Hetes a magyaroknak.

• 22’
    10
    10 Szlovénia Zarabec (23)
    22’

Emberelőnyben a szlovénok, beálló nélkül játszottak, végül Zarabec oldotta meg viszonylag könnyedén, egál az állás.

• 21’
    10
    9 Szlovénia Blagotinsek (3)
    21’

Ahelyett, hogy három lett volna közte, már csak egy gól a magyar előny, beállóból eredményesek a szlovénok. És emberhátrányban is kerül a magyar csapat ezt követően.

• 20’

Elszórták a labdát a szlovénok, ziccerben lépett ki Bóka, de eltévesztette a célterületet. Nagy kár érte. Sipos pedig érkezett középen.

• 20’
    Magyarország Bánhidi (27)
    10
    8 Szlovénia
    20’

Bartucz megint! Vlah megint nem tudott kifogni a magyar kapuson. Az ezt követő magyar támadásnál előbb Bánhid került a földre, de maradt a magyar csapatnál a labda, végül a visszatérő Ilic játszotta be Bánhidinek, aki szép gólt lőtt.

• 18’
    Magyarország Fazekas (24)
    9
    8 Szlovénia
    18’

Fazekas Gergő lépett pályára és nem tétlenkedett, óriási csele után első lövéséből eredményes.

• 18’
    8
    8 Szlovénia Zarabec (23)
    18’

Nincs magyar gól, nem haladt át teljes terjedelmével a labda a gólvonalon, ezt azért videózás nélkül is jól lehetett látni. A szlovénok viszont betalálnak a másik oldalon, újra döntetlen.

• 17’

A rögtönzött szünetet követően újra Bartucz védte Vlah lövését, majd Ancsin látta meg a helyet és lőtt, de a labda a kapufáról csak a gólvonalra pattant. A játékvezetők videózzák az esetet.

• 16’

Előnyben jöhetett a magyar támadás, először még Lékait állították meg, majd Szita tüzelt kapufára, ez nagy lehetőség volt. Ezt követően a szlovén kapitány kikérte idejét, magához hívja játékosait.

• 14’

Bombac kidobta a pályáról, de magyar érintéssel, maradt a labda náluk. Passzínvál a szlovén támadás, Bombac lövését Bartucz védte szépen.

• 14’

Sipos állta útját a gyors szlovén támadásnak, de Ilic a földön maradt, minden bizonnyal rálépett a szlovén játékos lábára, bokája pedig lehet kificamodott. Bombac a magyar kispadnál csúszott el, ő is fájlalja a lábát.

• 13’
    Magyarország Bóka (7)
    8
    7 Szlovénia
    13’

Itt az első magyar előny, megint eladták a labdát a szlovénok, Bartucz gyorsan indította Bokát, aki nem hibázott ziccerben.

• 12’
    Magyarország Lékai (66)
    7
    7 Szlovénia
    12’

Lékai egy egyezett, szépen megoldotta, majd gólt lőtt, újra egál.

• 11’
    6
    7 Szlovénia Suholeznik (95)
    11’

De gyorsan válaszolnak a szlovénok beállóból. Kettőt cserél a magyar csapat.

• 10’
    Magyarország Imre B. (91)
    6
    6 Szlovénia
    10’

Imre Bence emberelőnyből kapta a labdát a jobb szélen, és nem is hibázott Lékai passzából. Újra egyenlített a magyar csapat. A kapus ugyan belenyúlt a lövésbe, de nem tudott hárítani.

• 9’
    Cehte (17) Szlovénia
    9’

Lékai nyert egy egyet, Bánhidinek passzolt, de újra ziccert védett a szlovén kapus. Maradt a labda a magyaroknál, Szita tört volna be, és kiharcolt kétperces büntetést.

• 8’
    hétméteres: bent | Szlovénia | 1. félidő
    5
    6 Szlovénia Marguc (6)
    8’

Gasper Marguc, a Veszprém játékosa csillapítja a kedélyeket, és szerez gólt hétméteresből.