Kikapott az NBA címvédője

2010.04.23. 08:44

A Cleveland Cavaliers és a címvédő Los Angeles Lakers is vereséget szenvedett idegenben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának legutóbb játéknapján, ezzel együtt mindkét csapat vezet a párharcában. A Cleveland Chicagóban maradt alul csütörtökön, mégpedig úgy, hogy a negyedik negyedre felhalmozott 13 pontos előnyéből kettőt megőrzött a végére. Egészen pontosan Mo Williams hárompontosa nyomán a Cleveland egy pontra felzárkózott, majd miután a Chicago büntetőből egyszer eredményes volt, a vendégalakulat akár meg is nyerhette volna a mérkőzést, de Anthony Parker félpályáról nem talált a gyűrűbe. A Chicago a harmadik negyedben már 21 ponttal is vezetett. A hazaiaknál Derrick Rose 31, míg a másik oldalon LeBron James 39 pontig jutott. A Los Angeles Oklahoma Cityben kapott ki, a hazaiak legjobbja Kevin Durant volt 29 ponttal és 19 lepattanóval.

Eredmények, rájátszás, főcsoport-negyeddöntő: Keleti Főcsoport: Chicago Bulls-Cleveland Cavaliers 108–106. Az állás: 2–1 a Cleveland javára

Nyugati főcsoport: Oklahoma City Thunder-Los Angeles Lakers 101-96. Az állás: 2-1 a Lakers javára. Portland Trail Blazers-Phoenix Suns 89–108. Az állás: 2–1 a Phoenix javára