Eurochallenge: a Szolnoki Olaj és az Atomerőmű is kikapott

2011.11.22. 22:15

A Szolnok és az Atomerőmű is otthon kapott ki a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában.

A Szolnok harmadik kupameccse nagy dobópárbajjal és rengeteg kosárral indult: a nyitónegyedben 51 pontot láthatott a Tiszaligeti Csarnok közönsége. A folytatásban az amerikai légiósokra építő ciprusiak tíz pontra megléptek, ám a magyar bajnok összeszedte magát és Báder, illetve Horváth révén a félidőben már 48-50 volt az állás. Térfélcsere után Báder megsérült és elhagyta a pályát, de a Szolnok így is átvette a vezetést. Az utolsó játékrész 66-66-ról indult. A hajrában a vendégcsapat kevesebbet hibázott, végül megérdemelten nyert.

Az újonc Atomerőmű egy győzelemmel és egy vereséggel várta a harmadik fordulóban a Himiket, 18-18-cal fejeződött be a nyitónegyed. A második szakaszban a paksiak több mint hat percen át nem találtak a gyűrűbe - a félidő utolsó nyolc percét 16-5-re nyerték az ukránok -, így a nagyszünetben 28-36 volt az állás.
A fordulás után Cole révén öt pontra felzárkózott Völgyi Péter együttese, ám az ellenfél néhány triplával csakhamar lelohasztotta a lelkesedést, és a 27. percben már ismét 12 pont volt a különbség. A zárónegyedben Williams vezetésével többször is újra visszajöttek öt pontra a házigazdák, de a túloldalon Vasiljevic szórta a triplákat, az utolsó percben egyetlen pontra csökkent a hátrány (73-74), de a Paks nem tudott fordítani.