Döbbenetes záró negyeddel győzött újra a Warriors

GettyImages-1236650336
2021.11.19. 08:59

Csütörtök hajnalban hat mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján. Újabb hatalmas mérkőzést fogott ki a korábbi MVP, Stephen Curry, míg az ezer sebből vérző Philadelphia 76ers aratott bravúrgyőzelmet Denverben.

A keleti éllovas Washington Wizards látogatott a Miami Heathez, ahol a hazai csapat esetleges győzelmével átvette volna a konferencia első helyét riválisától. A találkozón a Heat sztárja, Jimmy Butler 32 pontig, miközben vendég oldalon Bradley Beal 30 egységig jutott. A mérkőzés a második félidő derekán dőlt el, mikor a Miami tíz pontnál nagyobb előnyt harcolt ki, ami a végéig ki is tartott, a vége 112–97.

A Golden State Warriors szezonbeli 13. győzelmét aratta a Cleveland Cavaliers otthonában. A mérkőzésen a vendégek irányítója,

Stephen Curry 40 pontot dobott, kilenc sikeres tripladobással együtt.

A találkozó egészen a záró játékrészig szorosan alakult, fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a negyedik negyedet a Warriors 36–8-ra nyerte meg, amivel az érdemi kérdéseket el is döntötte, a vége 89–104.