Parázs csatát hozott a Ball testvérek harca

GettyImages-1236899606
2021.11.30. 09:08

Kilenc mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság legutóbbi játéknapján. A találkozók közül kiemelkedett a Chicago Bulls–Charlotte Hornets mérkőzés, ahol a két Ball testvér, Lonzo és LaMelo nézett farkasszemet egymással. Az irányítók szülei, Tina és LaVar Ball a pálya mellett foglaltak helyet.

A találkozó első negyedében fej-fej mellett haladtak a csapatok, annak ellenére, hogy a vendég Charlotte egy kínos vereségből érkezett, amit a liga utolsó Houston Rockets ellen szenvedtek el. A nyitó játékrészt végül a vendégek nyerték 31–30-ra. A második negyedben megfordultak az erőviszonyok, a Chicago kézbe vette az irányítást és a nagyszünetben már tíznél is több ponttal vezetett. A hazaiaknál

Nikola Vucsevics hatból hat triplát dobott sikeresen a gyűrűbe, végül 30 ponttal és 14 lepattanóval zárt.

A harmadik negyedet nyolc ponttal hozta el a Bulls, így a záró negyed előtt már 19 pontos volt a hazaiak előnye. Az utolsó játékrészben még összehozott egy komolyabb futást a Hornets, négy pontra is megközelítették ellenfelüket, de végül a Chicago le tudta zárni a találkozót, a vége 133–119.

Lonzo Ball 16 pontig jutott nyolc gólpassz mellett, míg LaMelo 18 pontja, hét lepattanója és 13 gólpassza sem volt elég a győzelemhez.