Újabb szoros végjátékot nyert meg az NBA meglepetéscsapata

GettyImages-1362823366
2022.01.05. 09:00

Öt mérkőzést rendeztek szerda hajnalban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. Újra LeBron James volt a Los Angeles Lakers megmentője, míg a tavalyi döntős Phoenix Suns szenzációs, 42 pontos első negyed után aratott idegenbeli győzelmet a New Orleans Pelicans ellen.

A Memphis Grizzlies előző este még a Brooklyn Nets otthonában lépett pályára és aratott bravúrgyőzelmet, többek között Ja Morantnak köszönhetően, aki 36 ponttal és nyolc gólpasszal segítette csapatát. Ma hajnalban már a Cleveland Cavaliers arénájában vendégeskedtek Moranték, ahol szintén egy rendkívül szoros mérkőzést sikerült megnyerniük.

A találkozó nagy részében még a Cleveland járt előrébb, 10 pont fölé is kúszott a hazaiak előnye, azonban az utolsó negyed végén megváltoztatta az állást a Grizzlies. A Memphis utolsó nyolc pontját Morant szerezte, aki kulcspillanatos labdaszerzéssel és bravúrkosárral is segítette csapatát zsinórban hatodik győzelméhez, a vége 106–110.