Záporoztak a klasszisteljesítmények, ritkán látható bravúrral rukkolt elő a szlovén zseni

GettyImages-1836542801
2023.12.07. 11:04
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján 11 mérkőzést rendeztek, több sztárjátékos pedig klasszisteljesítményével vezette győzelemre csapatát. Luka Doncic, a Dallas Maverick irányítója például már a nagyszünetben tripla-duplánál járt, Joel Embiid pedig 50 ponttal járult hozzá a Philadelphia 76ers sikeréhez.

Valósággal kivégzést rendezett a Dallas Maverick a Utah Jazz elleni mérkőzésén. A hazai pályán szereplő dallasi alakulat már az első negyedben 40 pontot pakolt fel a táblára, majd a nagyszünetben 23 egységgel járt előrébb riválisánál. Ekkor Luka Doncicnak már összejött a tripla-dupla, a szlovén irányító két negyed alatt 29 pontot szerzett, emellett pedig 10-10 gólpassz és lepattanó állt a neve mellett.

A folytatásban sem lassított a Dallas, a következő negyedet újabb 12 ponttal, míg a záró játékrészt 38–23-ra nyerte, így a vége 50 pontos, kiütéses siker lett, 147–97-es végeredménnyel. Luka Doncic 40 ponttal, 10 lepattanóval és 11 assziszttal zárta a mérkőzést.

Ugyanúgy klasszisteljesítményt nyújtott Joel Embiid a Philadelphia 76ers színeiben. A legutóbbi szezon alapszakasz-MVP-je 50 ponttal, 13 lepattanóval és 7 gólpasszal vezette győzelemre csapatát a Washington Wizards otthonában, amellyel már szezonbeli 13 sikerét aratta a 76ers. A Washington továbbra is a liga egyik leggyengébb csapata,20 mérkőzés alatt mindössze 3 győzelemmel.

A játéknap további mérkőzésein a Memphis Grizzlies a 49 pontig jutó Desmond Bane vezérletével nyert a Detroit Pistons otthonában. Szintén győzelmet aratott a Los Angeles Clippers hazai környezetben a bajnoki címvédő Denver Nuggets ellen, míg a nyugati konferencia éllovasa, a Minnesota Timberwolves 102–94-re múlta felül az idei draft első választottjával, Victor Wembanyamával parkettre lépő San Antonio Spurst. A San Antonio sorozatban 15. vereségét szenvedte el.