Ennél hátborzongatóbb meccset biztosan nem játszanak már idén

GettyImages-1966393945
2024.01.28. 07:41
A Los Angeles Lakers kétszeri hosszabbításban, LeBron James utolsó másodperces büntetőivel 145–144-re legyőzte a Golden State Warriorst egy olyan meccsen, amelynél idén biztosan nem volt izgalmasabb, színvonalasabb összecsapás az NBA-ben, de az is lehet, hogy még ebben az évezredben sem.

Ebben a bajnokságban először csapott össze a 2021-es bajnok (Lakers) a 2022-essel (Warriors). Egyik csapat sem remekel, a vendégek 23/23-as mérleggel készültek a nagy kaliforniai derbire, a házigazda Golden State-é 19–23 volt a meccs előtt.

Amióta Draymond Green visszatért meghatározatlan idejű eltiltásából, éledezni kezdett Steve Kerr edző együttese, de a balszerencse folyton sújtja őket, sorozatban veszítik el nagy vezetésről az utolsó pillanatban a meccseiket, ahogy legutóbb a szomszédvár Sacramento Kings ellen is 134–133-ra.

A Lakers elleni nosztalgia-rangadó ennél izgalmasabban már nem is alakulhatott.

Az első félidő a vendégeké volt, 6863-as vezetéssel vonultak a nagy szünetre. Aztán jött a legendás harmadik negyed a Warriorstól, Steph Curryék feléledtek, kivágtak egy 255-ös szériát, és 8873-ra már ők vezettek 6:55-tel a negyed vége előtt.

Aztán jött az újabb drámai fordulat egy 140-s Lakers-henger képében, és máris csak 8887-re állt jobban a Warriors.

De még mindig nem volt vége a fordulatos játékrésznek, Brandin Podziemski a dudaszó pillanatában bevarázsolt egy duplát, és 9991-es hazai vezetésről indult a negyedik negyed.

ami abban történt, annak leírásához kevés a magyar és az angol nyelv együttes szókincse!

A befejezés előtt 3 perc 58 másodperccel kilenc ponttal vezetett a Warriors Curry hármasával (114105), de még innen is képes volt hosszabbításra rontani a meccset. Sőt, még örülni kellett a döntetlennek, mert 118116-ra már a Lakers állt jobban, és Curry duplája kellett az overtime-hoz  5,2 másodperccel a lefújás előtt.

Tehát 118118-ról kezdték a hosszabbítást.

Ebben végig a Lakers ment elöl, 7 másodperc hiányzott a győzelemhez (130127), de akkor jött Klay Thompson, aki az első félidőben mindössze két pontra volt képes, és egy triplával kiharcolta a második hosszabbítást (130130).

A Chase Center közönsége (18 064 néző) már felállva tombolt, mindenki érezte, hogy történelmi mérkőzésnek lehet a szemtanúja.

Már csak 5,2 másodperc volt hátra, 143–141-re vezetett a Lakers, amikor egy Draymond Green-elzárás után Curry tisztán maradt, és jó hét méterről beverte a győztes(nek tűnő) triplát.

144143 a Warriorsnak, természetesen időt kér Darwin Ham, a vendégek edzője. Ekkor már sem Andrew Wiggins, sem Klay Thompson nem volt a pályán, mindketten kipontozódtak. A Lakers 43 büntetőt dobhatott, a Warriors csak 16-ot, ráadásul hazai pályán. Hm...

utolsó időkérés, LeBron James kosárra tör, 1,2 másodperccel a vége előtt Green faultolja. Két büntető, mindkettő jó, Curry kétségbeesett hajítása a saját térfele közepéről el sem megy a gyűrűig, 145–144-re győz a Lakers.

Hogy mekkora meccs volt, érdemes megnézni a reakciókat. Magic Johnson, a Lakers legendája:

Mások szerint is az év meccse volt, a két óriás külön párharcával:

LeBron James tehát 39 évesen tripla duplát csinált, és a 20 lepattanó karriercsúcs tőle. Ami Curryt illeti, 46 pontja önmagáért beszél, a 9 tripla egyéni idénycsúcs. De kevés volt az üdvösséghez, ahogy erről a videóról is láthatjuk:

Elkeseredésében letépte magáról a trikóját...

Los Angeles Lakers–Golden State Warriors 145–144 (kétszeri hosszabbítás). Ld.: James 36 (20 lepattanó, 12 assziszt), Davis 29 (13 lepattanó, 4 blokk), Russell 28, Reaves 17, ill. Curry 46 (9 tripla, 7 gólpassz), Thomkpson 24, Kuminga, Wiggins 22-22.

A másik nagy rangadón a Joel Embiidet és Tyrese Maxey-t nélkülöző Philadelphia 76ers 111105-re kikapott a bajnok Denver Nuggetstől, és a harmadik csúcsmeccsen a nagy sorozatot futó Los Angeles Clippers Bostonban 11596-ra legázolta a listavezető Celticset.

(Borítókép: Steph Curry (b) és LeBron James (j) a Los Angeles Lakers–Golden State Warriors mérkőzésen 2024. január 27-én. Fotó: Ezra Shaw / Getty Images Hungary)