Padlóba döngölték a nagy esélyest, ismét kísért a múlt

2024.05.10. 07:47
A Boston Celtics hiába remekel most már sorozatosan az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszában, a rájátszásban rendre megbotlik. Ahogy tavaly a 8. kiemelt Miami Heat ellen a keleti döntőben. És most, a lejjebb rangsorolt Cleveland Cavaliers ellen is a főcsoport elődöntőjének második meccsén, amikor utóbbi gárda csütörtökön, vendégként 118–94-re lelépte Jason Tatuméket. Eközben Oklahomában a Dallas Mavericks kiegyenlítette a párharcot a nyugati konferencia elődöntőjében.

Milyen érdekes: a párharc első összecsapásán hiába dobott 33 pontot Donovan Mitchell, a Cleveland Cavaliers All-Star hátvédje, a Boston mégis lemosta a pályáról ellenfelét. Csütörtök este Mitchell megállt 29 pontnál, viszont most a Cavaliers darálta be 118–94-re a massachusettsi gárdát, az NBA rekordbajnokát.

Igen, mert most a kiegészítő emberek is remekeltek.

Érdemes megnézni Mitchell cikázását a bostoni védelem szívében. Valamit nagyon tud...

Azért az feltűnő, hogy az NBA-ben sokkal többet megengednek a bírók, akár négyet is léphet a labdával a játékos, oda se neki.

Oklahomában egyenlített a Dallas, dacára annak, hogy az idei MVP-szavazás második helyezettje, Shay Gilgeous-Alexander felülmúlta a harmadik helyezettet, Luka Doncicot. A mellékszereplők azonban a Mavericksnél voltak jobbak, például P. J. Washington, aki Doncichoz hasonlóan 29 pontot szerzett, mielőtt kipontozódott a hajrában, amikor már eldőlt a meccs.

A találkozó legszebb kosara azonban a 216 centis oklahomai égimeszelő, Chet Holmgren nevéhez fűződött. Az újonc óriás az első negyed végén, a dudaszó pillanatában szerzett távoli kosarat.

NBA, rájátszás, 2. kör

Keleti főcsoport

• Boston Celtics–Cleveland Cavaliers 118–94
  • Legjobb dobók: Mitchell 29, Mobles és LeVert 21–21, Garland 14, Okoro és Strus 12–12, illetve Tatum 25, Brown 19, Pritchard 13, Horford 11, White 10.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Nyugati főcsoport

• Oklahoma City Thunder–Dallas Mavericks 110–119
  • Ld.: Gilgeous-Alexander 33 (12 lepattanó, 8 assziszt), Jal. Williams 20, Holmgren 11, ill. Doncic 29 (110 lepattanó, 7 gólpassz, 3 labdaszerzés), Washington 29 (11 lepattanó), Hardaway 17, Gafford 13, J. Green 11.