Anglia

Bostoni teadélután egy finom Brownie-val

GettyImages-2154383494
2024.05.24. 06:24
A nyögvenyelős, hosszabbításban megmentett első meccs után az NBA keleti konferenciadöntőjének második mérkőzését már simán behúzta az alapszakasz győztese, a Boston Celtics az Indiana Pacers ellen. A 126-110-es hazai siker motorja Jaylen Brown volt 40 pontjával.

Az Egyesült Államok történelmének kiemelkedő fejezete a bostoni teadélután, amikor 1773. december 16-án a massachusettsi telepesek a Brit Kelet-Indiai Társaság egy teljes hajórakomány teáját az Atlanti-óceánba öntötték, ezzel kirobbantva a függetlenségi háborút.

Ami azt illeti, a csütörtök este lejátszott Boston Celtics–Indiana Pacers-mérkőzés a TD Gardenben olyan simán alakult a hazaiak szempontjából, mint egy kedélyes teadélután.

Immár 2:0-ra vezet Joe Mazzulla edző legénysége az NBA keleti konferenciadöntőjében.

Az első negyedben remekül tartja magát a Pacers, 31 másodperccel a kisszünet előtt még 2227 az állás a TD Gardenben. Aztán húsz pontot dob zsinórban a Celtics, és amikor a 18. percben felnézünk az eredményjelzőre, már azt látjuk, hogy a Boston vezet 4227-re. Az első sorban ülő celebritások, Ed Sheeran, Bill Belichick, a New England Patriots legendás edzője és Alex Cora, a Boston Red Sox menedzsere csak dörzsölik a szemüket. A Celtics végre úgy kosarazik, ahogy mindenki elvárja az NBA rekordbajnokától.

Jaylen Brown már 24 pontnál jár egy félidő alatt, de Pacal Siakam is belejön, csapata utolsó tíz pontját ő szerzi a negyedben, így a Pacers szempontjából vállalható eredménnyel, 5751-gyel mennek pihenni a csapatok.

A Celtics másik gólzsákja, Jayson Tatum mindössze 4 pontot szerzett, a legkevesebbet egy félidő alatt ebben a bajnokságban.

Brown a harmadik negyedben sem lankadt, igaz, Siakam sem, de a bostoni pontgyáros mellé a kopasz Derrick White is felzárkózott. A 9984-es bostoni előny nagyon megnyugtatónak tűnt az utolsó negyed elején. 126106-nál már megvolt a közte húsz, minden vitás kérdés eldőlt. A vége 126110, mindkét hazait behúzta a Boston, magabiztosan menetel a döntő felé.

Brown a 40 pontjával beállította egyéni playoff-karriercsúcsát.

NBA, rájátszás, konferenciadöntő

Keleti főcsoport

Boston Celtics–Indiana Pacers 126110. Legjobb dobók: J. Brown 40, D. White és Tatum 23-23, Jrue Holiday 15 (10 assziszt), Pritchard 12, ill. Siakam 28, Nembhard 16, Toppin 12, Haliburton 10.

A párharc állása 2:0 a Celtics javára.

(Borítókép: Jaylen Brown, a Boston Celtics játékosa és Myles Turner, az Indiana Pacers játékosa a TD Gardenben 2024. május 23-án Bostonban. Fotó: Maddie Meyer / Getty Images)