Portugália
Csehország

Ma már ritkák a csodák, megvan az NBA-döntő első résztvevője

2024.05.28. 06:59
A csúcsfavorit Boston Celtics nehezen ugyan, de 105–102-re legyűrte az Indiana Pacerst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keleti főcsoportja döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel 4–0-ra megnyerte a párharcot, és 2022 után ismét finaléba jutott. Az eddigi utolsó, tizenhetedik bajnoki címük, amivel listavezetők a Los Angeles Lakersszel, 2008-ból datálódik.

Az NBA keleti főcsoportjának döntőjében a negyedik meccs szakasztott mása volt a harmadiknak. Ezúttal is az utolsó percig vezetett a legjobbját, a sérült Tyrese Haliburtont nélkülöző Indiana, és ezúttal is felülkerekedett a hajrában a sokkal jobb erőkből álló Boston Celtics. Az alapszakasz győztese, a fogadóirodák szerint a bajnoki cím nagy esélyese.

Bő három perccel a lefújás előtt még 102–98 volt az állás a hazaiak javára, de ott leblokkoltak, Jason Tatum, Jaylen Brown, végül Derrick White sarokból eleresztett triplával betalált, és 105–102-re nyert a vendég Boston.

Végig roppant szoros volt a meccs, egyik csapat sem tudott elhúzni, de valahogy benne volt a levegőben, hogy a végén úgyis a Celtics kerekedik felül. Így is történt, 4–0-ra megnyerte a párharcot, azaz „kisöpörte” a Pacerst. És amikor megemlítjük, hogy az Indiana nélkülözte Tyrese Haliburtont, akkor ne felejtsük el, hogy a Celticsből meg a 2021 centis Kristaps Porzingis hiányzott.

A Joe Mazzulla edző dirigálta Boston tehát két év után újra finalista, és ha ott megveri a Dallas Maverickset (amely 3–0-ra vezet a Minnesota Timberwolves ellen, és innen még senki sem tudott fordítani), akkor 18. alkalommal lenne bajnok. Ezzel megszűnne az élen a holtverseny, tekintve, hogy a Los Angeles Lakers szintén 17-szeres győztes

A Boston ellenállhatatlanul menetel, eddig 12–2 a mérlege a playoffban.