Csehország
Törökország

Söprés törölve, felüvöltöttek a minnesotai farkasok

2024.05.29. 06:14
Hátrább az agarakkal, még nem kezdődik az NBA-döntő, ugyanis szerda hajnalban a nyugati főcsoport fináléja negyedik mérkőzését Dallasban 105–100-ra megnyerte a Minnesota Timberwolves. Ezzel elkerülte a söprést, és 3:1-re feljött a négy győzelemig tartó párharcban.

A NBA nyugati főcsoportja döntőjének negyedik meccse előtt Anthony Edwards kijelentette, van olyan csapat a földön, amely képes arra, amire még soha senki, mármint, hogy 0:3-as állásról fordítson egy négy győzelemig tartó playoff-párharcban. Szerinte ez a csapat, a Minnesota. A minta elég nagy, eddig 154 alkalommal került 3–0-s hátrányba egy csapat, mindössze négy eset volt, hogy sikerült 3:3-ra kiegyenlíteni (legutóbb tavaly a Boston Celtics a Miami Heat ellen), de a hetedik mérkőzést már nem tudták behúzni.

Szóval, a Timberwolves nem akármilyen bravúrra készül a Dallas Mavericks ellen. Mindenesetre az első lépést már sikerült megtenni, szerda hajnalban a Minnesota a dallasi American Airlines Centerben 105100-ra legyőzte a Dallast, és összesítésben feljött 3:1-re.

Az ötödik meccset csütörtök este a minneapolisi Target Centerben vívják.

A vendégsiker titka a két sztár, Anthony Edwards és Karl-Anthony Towns felébredése volt.

Főleg Towns talpra állása volt látványos, 9/13-as mezőnymutatóval 25 pontig jutott, Edwards pedig egyetlen assziszt híján tripla-duplát produkált. Towns triplája jelentette a kegyelemdöfést, ezzel lett 9892:

A két dallasi nagyágyú, Luka Doncic és Kyrie Irving ezúttal besült, együtt 13/39-es, azaz 33 százalékos mezőnymutatót hoztak össze. Hiába volt Luka hatodik tripla-duplája ebben a rájátszásban, a pontatlan célzás megbosszulta magát.

NBA, nyugati főcsoport, döntő

4. mérkőzés

Dallas Mavericks–Minnesota Timberwolves 100–105. Legjobb dobók: Doncic 28 (15 lepattanó, 10 gólpassz), Irving 16, Hardy 13, Gafford 12, Washington 10, illetve Edwards 29 (10 lepattanó, 9 gólpassz), Towns 25, Conley 14, Gobert 13 (10 lepattanó).